7.00
Budzę się naturalnie, bez budzika (w zależności od pory roku między 6.30 a 8.30). Lubię czasem popracować przed śniadaniem i prysznicem, korzystając z porannej energii. Wtedy robię np. przekład piosenki albo przygotowuję tłumaczenie animacji, czyli pracuję jako dialogista. Śniadanie i prysznic odgradzają mnie od pracy porannej i dzień zaczyna się jakby na nowo.

10.00
Zaczynam pracę w studiu dźwiękowym jako, jak to się ładnie mówi po angielsku: voice talent. W zależności od zapotrzebowania śpiewam, gadam lub wydaję dziwne dźwięki. Pracuję głosem z reguły dwie, trzy godziny dziennie, nigdy więcej niż pięć, ze względu na wydolność strun głosowych. Jeśli mam długie nagrania, siedzę w jednym studiu, ale jeśli są to szybkie strzały w różnych miejscach, kumuluję je jednego dnia, żeby lepiej wykorzystać czas. To spotkania z fajnymi ludźmi w luźnej, kameralnej atmosferze.

13.30
Jem lancz, najczęściej na Mokotowie, gdzie mieszkam. Żeby nie gnić w domu, pracuję sobie w jakiejś kawiarni, ostatnio w Relaksie. Zapoznaję się z materiałami audiowizualnymi i robię obsadę do animacji czy audiobooka, który będę reżyserować, korzystając z banku głosów w głowie.

15.00
Zajmuję się reżyserią materiałów audiowizualnych w jednym z warszawskich studiów. Polega to przede wszystkim na pracy z aktorami, czyli czuwaniu nad odpowiednią interpretacją tekstu, a czasem też na jego adiustacji podczas nagrania.

20.00
Wieczorem spotykam się ze znajomymi, sporo gadamy, czasem omawiamy przyszłe projekty, dzielimy się tym, co się udało, co się nie udało, co nam się podoba itd. Ostatnio często siedzę w domowym studiu dźwiękowym i poświęcam się pisaniu tekstów i robieniu muzyki do solowego projektu, który się nazywa Grzegorz Drojewski. Kto ma ochotę, może mnie śledzić na Fb.com/drojewskigrzegorz!

Grzegorz Drojewski
Aktor głosowy, dialogista, kompozytor i wokalista. Niezależny, robi sporo różnych rzeczy, nie narzeka na nudę i nie wpada w rutynę.