Przełom w karierze przyszedł wraz z rolą J.D., uwodzicielskiego złodzieja w kowbojskim kapeluszu w filmie "Thelma i Louise" w 1991 r. Z dnia na dzień Brad stał się gwiazdą. Grał psychopatę w "Kalifornii" i ćpuna w "Prawdziwym romansie" (1993), arystokratycznego wampira w "Wywiadzie z wampirem" (1994), policjanta w "Siedem" i wariata w "12 małpach" (1995) samą śmierć w "Joe Black" (1998), a potem dwóch szaleńców - tajemniczego Tylera Durdena w "Podziemnym kręgu" (1999) i ledwie zrozumiałego Cygana w "Przekręcie" (2000).

Jako uwodzicielski złodziej, ale już bez kapelusza, powrócił w trzech częściach filmu o ekipie Danny'ego Oceana (2001-2007), potem był boskim Achillesem w "Troi" (2004). Na planie sensacyjnej komedii "Mr. & Mrs. Smith" w 2005 r. poznał Angelinę Jolie i tak wybuchł jeden z najgłośniejszych romansów dekady. Okazało się, że Brad i Angelina są dla siebie stworzeni.

Rozwód i dalsze koleje

Jedyną niezadowoloną z takiego obrotu rzeczy była żona Brada - Jennifer Aniston. Po rozwodzie i narodzinach pierwszego dziecka Brad zagrał m.in. legendę Dzikiego Zachodu Jessego Jamesa w "Zabójstwie Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" (2007), koncertowego głupka w "Tajne przez poufne" i człowieka młodniejącego z wiekiem w "Niezwykłym przypadku Benjamina Buttona" (2008), mściciela w "Bękartach wojny" (2009), trenera baseballa w "Moneyball" i ojca rodziny w "Drzewie życia" (2011).

W tym roku mogliśmy go oglądać w rolach specjalisty od rozwiązywania konfliktów, wezwanego na pomoc podczas apokalipsy zombie "World War Z" a także wyluzowanego gangstera w "Adwokacie". Na początku przyszłego roku niemyślący wiele o swojej pięćdziesiątce Brad pojawi się jako jeden z nielicznych sprawiedliwych w dramacie "Zniewolony". Gdy nie gra w filmach i ich nie produkuje, zajmuje się swoją liczną rodziną. Razem z nie-żoną Angeliną Jolie mają sześcioro dzieci.

Zrób Bradowi prezent

Ponoć Angelina, by uczcić symboliczny moment w życiu ukochanego, kupiła mu położoną na jeziorze nieopodal Nowego Jorku wyspę w kształcie serca, której cena wahała się, w zależności od źródła, od 12 do 24 mln dolarów. Jeśli jesteście wielbicielami Brada możecie zrobić mu urodzinowy prezent, wspierając jedną z licznych organizacji dobroczynnych, na rzecz których gwiazdor działa.

Do wyboru są m.in. Make It Right, która buduje ekologiczne domy dla najbiedniejszych mieszkańców spustoszonego przez huragan Katrina Nowego Orleanu czy Not On Our Watch, która stara się zwrócić uwagę świata na ludobójstwo w Darfurze. Można też wesprzeć wspólną fundację Brada i Angeliny Maddox Jolie-Pitt Foundation zbierającą pieniądze na pomoc podczas humanitarnych kryzysów na świecie.