Jak dobrać krawat do koszuli

Tutaj wszystko jest kwestią gustu, ale istnieje kilka wytycznych dzięki którym wybór będzie łatwiejszy. dobieranie krawatu 1dobieranie krawatu 1 Fot. rczyz

 

Zacznij od koszuli. Krój, materiał i kolor określamy zależnie od okazji. Gdy mamy już wybraną koszulę, szukamy do niej krawata. Podstawowa zasada - musi być ciemniejszy od koszuli. Kierujemy się głównym kolorem koszuli - szukamy krawata o podobnym kolorze, nawet jeśli występuje on tylko jako element wzoru. Jeśli koszula jest jednokolorowa sytuacja jest łatwiejsza, gorzej jeśli mamy do czynienia z jakimś kolorowym wzorem. W takim wypadku dobrze jest połączyć ze sobą pasujące wzory: do kraciastej koszuli krawat w kratę lub szerokie pasy; do koszuli w prążki i paski, krawat w paski węższe lub nakrapiany wzór. Ważne by wzory miały element wspólny ale by ze sobą kontrastowały - najlepiej osiągnąć to właśnie przez łączenie dużych wzorów z małymi. Kolejna ważna zasada to dobieranie krawata pod rodzaj kołnierzyka. Do szerokiego - szeroki, a do wąskiego wąski.

Jak zawiązać krawat?

Pod kołnierzyk dostosowujemy również węzeł naszego krawata. Do szerokich pasuje Windsor, ewentualnie pół-Windsor. Do węższych kołnierzyków zapinanych na guziki najlepszy będzie pół-Windsor lub węzeł regatowy, jeśli zależy nam na nieformalnym stylu . Trzy najpopularniejsze węzły krawatowe to Windsor, pół-Windsor i węzeł regatowy, tzw. Four-in-hand. Rozmowa o pracę, wesele, sylwester... okazji do założenia krawata jest wiele. Podpowiadamy jak go zawiązać.

Jak zawiązać krawat? Oto trzy najpopularniejsze sposoby