To może zbyt kosztowny prezent, ale przynajmniej wiadomo, że obdarowana potraktuje go odpowiednio. Z policyjnych statystyk dotyczących wypadków w 2012 roku wynika, że sprawcami niemal 75 proc. wypadków byli mężczyźni. Kobiety jeżdżą znacznie ostrożniej. Jakim autem chciałyby jeździć, by było bezpiecznie?

Jak podaje towarzystwo ubezpieczeń Gothaer, najpopularniejszymi "kobiecymi" autami w 2013 roku były ople, volkswageny i fiaty. - Przygotowując ranking wzięliśmy pod uwagę łącznie 76 tys. samochodów, które w 2013 roku samodzielnie ubezpieczyły u nas panie. Na podstawie takiej reprezentatywnej liczby pojazdów sprawdziliśmy, jakimi markami i konkretnymi modelami aut jeżdżą najczęściej - mówi Robert Tkaczyk z Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU SA.

Ulubione kobiece marki samochodówUlubione kobiece marki samochodów Fot.

Kiedy wiadomo już, jakiej marki szukać, trzeba skupić się na konkretnym modelu. W pierwszej dziesiątce modeli ulubionych przez kobiety są dwa ople, dwa fiaty, dwa volkswageny i dwa renaulty, pozostałe marki reprezentowane są pojedynczo. Na najwyższym stopniu podium znalazł się obecny na drogach już od 1974 roku Volkswagen Golf. Za nim uplasowały się Opel Astra i Opel Corsa.

Ulubione kobiece modele samochodówUlubione kobiece modele samochodów Fot.

Zdaniem ubezpieczyciela, zadziwiający jest brak w obu kategoriach rankingu - marka i model - samochodów Skoda. - Z zestawienia wyraźnie wynika, że kobiety o wiele lepiej czują się w kompaktowych autach, przystosowanych przede wszystkim do jazdy miejskiej, nie zaś w dużych samochodach, których komfort sprawdza się podczas pokonywania długich dystansów - podsumowuje Robert Tkaczyk.