Dla wielu osób nawigacja, licznik spalonych kalorii, prognoza pogody czy edytor zdjęć to podstawowe wyposażenie telefonu, oczywiste tak jak zegar czy poczta głosowa. Są jednak tacy posiadacze smartfonów, dla których jednak wciąż jest to po prostu telefon. Dzwoni, więc działa. I do tych osób właśnie kierujemy poniższe propozycje - 6 aplikacji, które naszym zdaniem mogą być pomocne podczas wakacji. O ile oczywiście starczy nam baterii...

Latarka

To jedna z najbardziej praktycznych aplikacji, zwłaszcza podczas wakacji na łonie natury. Latarkę LED Genius włącza się jednym potrząśnięciem telefonu. Nawet nie trzeba go wcześniej odblokowywać. Latarka świeci w różnych kolorach, no i nie parzy w dłonie, dlatego znalazła też zastosowanie na koncertach. Zapalniczek trzymanych w górze już raczej tam nie spotkamy.

Na: Android

Gdzie: Google Play

Środek na komary

Warto też wypróbować jedną z aplikacji na owady. Może ten środek okaże się wreszcie skuteczny. Anti Mosquitoes wytwarzając odpowiedni dźwięk może odstraszać komary albo - nie do końca wiemy po co - ważki i nietoperze.

Na: iPhone, iPad

Gdzie: App Store

Tłumacz

Jeśli wyjeżdżamy za granicę, prawdopodobnie przyda nam się też słownik, a ten w telefonie zdecydowanie będzie najlżejszy. Tłumacz Google z kilkudziesięcioma różnymi językami będzie najbardziej uniwersalny. Aplikacja działa także offline, dzięki czemu nie musimy podłączać się do internetu.

Na: Android

Gdzie: Google Play

Licznik kroków

Steps+ może być głosem rozsądku dla tych, którzy czasem zbyt długo wylegują się na leżaku. Aplikacja na bieżąco pokazuje, ile danego dnia przeszliśmy kroków oraz ile spaliliśmy w ten sposób kalorii.

Na: iPhone, iPad

Gdzie: App Store

Trening mózgu

Na co dzień wykorzystujemy zaledwie kilka procent swojego mózgu. Na urlopie niekiedy jeszcze mniej... A czas wolny jest świetną okazją, by zwiększać swój potencjał np. za pomocą takich aplikacji jak Elevate - Brain Training. Program ten, opracowany przez neurologów, służy do trenowania umysłu. Pomaga w szlifowaniu takich umiejętności jak szybkie czytanie, spostrzegawczość czy koncentracja. Aplikacja dostępna jest tylko w języku angielskim.

Na: Android, iPhone, iPad

Gdzie: Google Play i App Store

Dopasowywanie win

A gdybyśmy po treningu umysłu odczuli potrzebę wypicia lampki wina, w telefonie możemy uruchomić Pocket Wine Pairing. Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Marsanne? Aplikacja podpowie nam, jakie wino będzie odpowiednie do owoców morza, czerwonego mięsa czy sałatki.

Na: iPhone, iPad

Gdzie: App Store