Dzięki współpracy kultowej marki VESPA oraz światowej renomy artysty SWANSKI, powstaje niezwykły projekt. Klasyczna Vespa PX, w rękach Pawła "Swanskiego" staje się prawdziwym, użytkowym dziełem sztuki.

Ten kultowy, jedyny w swoim rodzaju skuter przybiera wzór i barwy lakieru wymyślony przez Pawła. Dzięki wyjątkowemu i rozpoznawalnemu stylowi jaki w ciągu lat wypracował sobie Swanski, nikt nie będzie miał wątpliwości kto jest autorem projektu.

Paweł "Swanski" to znany na całym świecie artysta malarz, grafik, ilustrator, który projektuje dla takich marek jak Absolut, Vans, Girl Skateboards, Lakai Footwear, Casio G-Shock, Red Bull, Pepsi, Philipp Morris, Burn, Nike, MTV, VH1, Viva i wielu innych. Jest także dyrektorem artystycznym marki Turbokolor.

Premiera przerobionej przez Swanskiego Vespy będzie miała miejsce podczas imprezy Vans Classic and Warsaw 27 czerwca w warszawskiej Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65.

Paweł jest fanem stylu vintage, ceni rzemiosło oraz organiczność swoich prac i projektów. Dzięki swoim dokonaniom i historii dostał od Vespy wolną rękę w kwestii wyboru modelu, którego przeróbki podjąłby się najchętniej.

Wybór padł na kultowy model PX, który obecnie znajduje się w pracowni Swanskiego. Model który wygląda jakby był żywcem wyjęty z lat 60-tych. Prosty, funkcjonalny, będący ikoną pop-kultury. Sprzęt który na stałe wpisał się w świat nie tylko motoryzacyjny. Który - podobnie jak prace Pawła, ma swój niepowtarzalny i rozpoznawalny styl.

Oprócz Vespy, Paweł pokaże także, przygotowane specjalnie na okazję premiery Vespy klasyczny model butów Vans oraz kask Biltwell. Ta współpraca to także kontynuacja przygody Swanskiego z motocyklową sceną custom. Paweł, podczas premiery pokaże także wiele klasycznych kasków Biltwell których "customizacją" ostatnio się zajmował.