Na rynku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja polskiej marki Kruger&Matz - to inteligentny zegarek Style, który paruje się ze smartfonem (opartym na systemie Android w wersji co najmniej 4.4 lub iOS7) za pośrednictwem Bluetooth 4.0. Producent zapewnia, że urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, ale również tych spędzających dużo czasu na spotkaniach, czy w podróży. Dlaczego? Bo jego możliwości nie ograniczają się jedynie do wyświetlania powiadomień z portali społecznościowych, czy przychodzących połączeniach.

Zegarek ma wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki temu można korzystać z niego np. jak z zestawu głośnomówiącego. Oczywiście połączenie można odebrać lub odrzucić jednym ruchem. Kruger&Matz Style pozwala także na odczytywanie wiadomości tekstowych SMS oraz wysyłanie szablonowych odpowiedzi. Sprzęt pomoże zmierzyć kalorie, przebyty dystans, zbadać aktywność fizyczną.

W środku znajdziemy procesor MediaTek MT2502A i baterię o pojemności 320 mAh, a na zewnątrz wyświetlacz o rozdzielczości 240x240 pikseli. Oprogramowanie urządzenia to w rzeczywistości specjalnie przygotowana kompilacja Linuxa.

Co działa na plus?

Atutem smartwatcha jest jego cena, czyli 299 zł, ale wrażenie robi także wygląd zegarka (przypomina Moto 360). W żaden sposób nie kojarzy się z tandetnymi produktami dostępnymi w sieci, jest stylowy i bardzo elegancki. Co więcej można go spersonalizować wybierając jedną z kilku dostępnych tarcz, ale także wersję kolorystyczną, czy pasek.

Do czego można się przyczepić?

W sieci przede wszystkim krytykowana jest pojemność baterii, ale trzeba szczerze przyznać, że nie ma jeszcze na rynku smartwatcha, którego akumulator zachwyciłby wszystkich. Nieco kombinacji na początku wymaga także obsługa aplikacji do smartwatcha, bo część komunikatów pojawia się w języku... chińskim.