Kobiety kochają biżuterię i perfumy, ale odradzamy takie zakupy bez konsultacji z osobą, która doskonale zna upodobania naszej wybranki - np. z jej siostrą lub przyjaciółką. Klasycznym prezentem będzie książka ulubionego autora - i tu warto przeprowadzić rekonesans: czy czytała już daną pozycję.

Ale najlepiej tego dnia podarować naszej pani czas, uwagę i dobre emocje: to każdą dziewczynę wzruszy. Możliwości jest mnóstwo: degustacja win we dwoje, romantyczna kolacja - niekoniecznie w restauracji, panowie, możecie przygotować kolację z winem sami, w domu!

Masaż dla bogini

Jeśli kobieta, którą chcemy obdarować, lubi dbać o swój wygląd, można polecić prezent w postaci kursu makijażu, porady wizażystki, zabiegu kosmetycznego lub masażu w profesjonalnym gabinecie SPA czy salonie odnowy biologicznej.

Sporych nakładów finansowych wymaga pobyt w SPA, można jednak trafić na atrakcyjne propozycje. Na przykład kupić jeden z pakietów oferowanych przez Studio Masażu i Kosmetyki Evenness przy ul. Literackiej - dwugodzinna Uczta dla Ciała i Twarzy za 258 zł zaczyna się ekskluzywnym relaksującym masażem ciała, po którym następuje indywidualnie dobrany do potrzeb skóry zabieg na twarz, szyję i dekolt. Z kolei Alchemy Day Spa z ul. Klonowej proponuje godzinny aromaterapeutyczny masaż dla dwojga. Cena - 380 zł.

Salony spa proponują też bony upominkowe. Np. Instytut Zdrowia i Urody "Feniks" przy ul. Giełdowej oferuje kartę o nazwie Podarunek Piękna, można ją wykupić na dowolną kwotę lub na dowolny zabieg czy pakiet pielęgnacyjny. Osoba obdarowana może wykorzystać bon jednorazowo lub podczas kilku wizyt w gabinecie w ciągu trzech miesięcy. Z kolei w Relax in SPA przy ul. Siennej można kupić bon podarunkowy Touch of Beauty ważny przez trzy miesiące - klientka może wybrać dowolny zabieg lub serię zabiegów w ramach wykupionej kwoty.

Tańszy, a równie efektowny - i efektywny - będzie zabieg pielęgnacyjny w gabinecie kosmetycznym. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć odpowiednią ofertę w internecie, bo profesjonalnych salonów w Warszawie jest bez liku, podobnie jak oferowanych przez nie zabiegów. Wiele z nich proponuje zabiegi kosmetyczne i masaże w domu klientki.

Pozwól, by sama wybrała

Jeśli wybranka kocha nowe ciuchy, można ją umówić na zakupy ze stylistką, która wcześniej zrobi przegląd szafy klientki, a w trakcie rundy po sklepach podpowie, które ubrania i dodatki będą dla niej najbardziej odpowiednie.

Gdy trudno ocenić upodobania ukochanej, najbezpieczniej jest wybrać bon zakupowy do którejś galerii handlowej lub do ekskluzywnego sklepu z ciuchami lub kosmetykami.

Karty podarunkowe ma w ofercie wiele sklepów, między innymi drogerie Rossmann (ładowane są kwotą od 30 do 500 zł), sieć sportowa Decathlon (od 30 zł do 1 tys. zł) czy księgarnia Empik (do wyboru 25, 50 i 100 zł lub dowolne doładowanie do kwoty 500 zł).

Można się też pokusić o bon podarunkowy do konkretnego centrum handlowego. Np. w Złotych Tarasach są one są dostępne w kwotach od 30 zł do 4 tys. zł i honorowane we wszystkich sklepach, które akceptują płatność kartą MasterCard. Ważność bonu to 12 miesięcy od chwili zakupu. Tyle samo czasu zachowuje ważność karta podarunkowa Centrum Handlowego Arkadia, którą można doładować kwotą od 20 zł do 4 tys. zł. Kartę podarunkową oferuje też outlet Factory Annopol. Można ją zamówić poprzez stronę internetową na kwotę od 50 zł do 1 tys. zł i realizować we wszystkich sklepach centrum, które honorują karty płatnicze Mastercard.

W sieci można też znaleźć liczne oferty rozmaitych kursów: jogi, szycia czy gotowania. Znając upodobania ukochanej, nie będzie trudno dokonać właściwego wyboru. Najważniejsze, by poczuła się potraktowana wyjątkowo.