Para zdecydowała się na testy, przypuszczając, że dzieci mógł pomylić szpital, w którym bliźniaki przyszły na świat. Wyniki przeprowadzonego w klinice w Hanoi, stolicy Wietnamu, wprawiły rodziców w konsternację. Okazało się, że chłopcy są rodzeństwem, ale mają różnych ojców.

O sprawie informuje telewizja CNN. Dziennikarze nie podają jednak szczegółów, czy znana jest tożsamość drugiego ojca. Matka chłopców na ten temat milczy.

- Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, ale mieliśmy już takie sytuacje w historii medycyny - powiedział wietnamskiej agencji informacyjnej VNS Le Dinh Luong, prezes Wietnamskiego Stowarzyszenia Genetyków. Podobny przypadek zdarzył się w zeszłym roku w USA. Sąd z New Jersey nakazał mężczyźnie płacić alimenty na dziewczynkę, jedną z sióstr bliźniaczek, podczas gdy nie był on ojcem drugiego dziecka.

Kilka lat temu także w Polsce odnotowano taką sytuację, gdzie konkubent matki został ojcem córki, a mąż ojcem syna. To, że bliźniaki mają dwóch ojców, związane jest z długością życia komórek rozrodczych. Komórka jajowa może przeżyć od 12 do 48 godzin, nasienie w ciele kobiety może przeżyć nawet do dziesięciu dni.

Jeśli w czasie dni płodnych kobieta odbywa stosunek z dwoma partnerami, a w czasie owulacji jej organizm wyprodukuje dwa jajeczka, to mogą być zapłodnione różnym nasieniem, jeżeli kobieta podczas owulacji w krótkim odstępie czasu ma więcej niż jednego partnera.