Pep Guardiola w butach ECCO COOL z technologią GORE-TEX? SURROUND? to efekt globalnego kontraktu z koncernem W. L. Gore & Associates (Gore), w ramach którego jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie futbolowych szkoleniowców będzie przez cztery lata reprezentował markę GORE-TEX? oraz ubrania i obuwie Gore. Gore jest licencjonowanym partnerem wielu marek odzieżowych i obuwniczych i to dlatego Guardiola tej wiosny nie tylko w reklamach, ale także na co dzień pojawia się w butach marki ECCO COOL z technologią GORE-TEX? SURROUND?. Także dlatego, że jest pod wrażeniem perfekcjonizmu wkładanego w rozwój marki GORE i w podnoszenie jakości produktów z technologią GORE-TEX? SURROUND? .

- Jestem sportowcem i trenerem, dlatego perfekcjonizm i wizjonerstwo odgrywają w moim życiu kluczową rolę. Te same cechy dotyczą produktów GORE-TEX?, dlatego cieszę się, że reprezentuję tę wyjątkową markę - powiedział Guardiola w europejskiej centrali Gore pod Monachium.

Pep Guardiola jest od zawsze zorientowanym na sukces indywidualistą, stale poszukującym nowych rozwiązań, bazujących na dogłębnym zrozumieniu wszystkich aspektów tematu. - Tylko wtedy, kiedy poświęcisz swój czas i podejdziesz  do zadania z prawdziwą pasją, będziesz każdego dnia stawać się coraz lepszym i dążyć do doskonałości. To ciężka praca, która w końcu doprowadzi cię do wyjątkowych wyników. - mówi Guardiola. - Jakość i innowacyjność to jest dokładnie to, co zachwyca mnie w marce GORE-TEX?." - dodaje.

Wizją założycieli, czyli Billa i Vieve Gore, było stworzenie wyjątkowych produktów, które oferują wyjątkową wartość dla klientów. - Produkty GORE-TEX? są wynikiem zaangażowania, pasji i wysiłku. Naszym celem jest nieustanne przesuwanie granic innowacyjności i dostarczanie produktów, które oferują wysoką wydajność konsumentów, tak aby mogli doświadczyć fascynujących chwil i móc zatrzymać je na dłużej. - powiedział Christian Langer globalny szef Gore Fabrics Division. - Podpisanie kontraktu z Pepem Guardiolą jest idealnym dopasowaniem podstawowych wartości i zawodowej filozofii obu stron. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że marka GORE-TEX? reprezentowana będzie przez tak szanowaną na całym świecie osobowość. W ciągu najbliższych czterech lat Pep Guardiola będzie nosił kurtki, buty i rękawice GORE-TEX? marki Gore. Wizerunek Guardioli będzie wykorzystywany w globalnej komunikacji w materiałach drukowanych i on-line promujących markę oraz produkty GORE-TEX?.

Zaklinanie deszczu w butach ECCO COOL z technologią GORE-TEX? SURROUND?

Jakość i innowacyjność tak podkreślana i doceniona przez hiszpańskiego szkoleniowca są kluczowymi cechami nowych butów ECCO COOL. Linia wiosennego obuwia - efekt współpracy ECCO i GORE - została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii, gwarantującej użytkownikom wyjątkowy komfort. Każdy but jest wyposażony w specjalną membranę GORE-TEX, która otacza stopę zarówno od góry, jaki i od dołu. Inteligentny system cyrkulacji powietrza w podeszwie i zastosowanie, wyłącznie w obuwiu ECCO, bocznych odpowietrzników w środkowej części podeszwy, zapewniają nie tylko wygodę, ale przede wszystkim 360-stopniową wentylację buta. Ponadto pozwalają ciepłu i wilgoci uciekać górą, dołem i bokami przy jednoczesnym zachowaniu wodoodporności.