O tym zegarku nie możemy powiedzieć, że jest zwykły. Na jego ekranie widać jedynie liczbę 28000, która wraz z upływem kolejnych dni zmniejsza się. Dlaczego? Otóż, niecodzienny zegarek odlicza minuty do naszej... śmierci.

Pracownicy firmy "Seize the Day Technology", która swoją siedzibę ma w Los Angeles, założyli, że średni czas życia każdego człowieka wynosi 76 lat i 242 dni, a w przeliczeniu to na dni otrzymujemy taką samą liczbę, jaką widzimy na wyświetlaczu urządzenia.

 

Głównym motywem, dla którego został stworzony "zegar śmierci" - jak jest nazywany przez swoich producentów - jest motywacja. Można postawić go w dowolnym miejscu, a spoglądanie na niego ma uświadomić mijający czas.

"Każdy z nas umrze. Ale póki żyjemy, warto wykorzystać czas na wielkie rzeczy. Każdy dzień należy traktować wyjątkowo i jak najlepiej go wykorzystywać" - czytamy w opisie zegarka.

Zegarek można przestawić tylko raz. Wszystko zależy od tego, w jakim wieku go kupimy. Jeśli mamy 25 lat wówczas musimy ustawić na wyświetlaczu liczbę 9131.

Tylko w kolorze czarnym

Gadżet został tak zaprojektowany, aby był przede wszystkim podręczny. "Morbid 28" ma 17 cm długości, 9 cm szerokości i jest wysoki na 5 cm. Jego obudowa jest drewniana, co nadaje urządzeniu dużo elegancji.

Wyświetlacz "zegara śmierci" wykorzystuje technologie LED, także dołączony do zestawu akumulator i zasilacz sieciowy, nie będzie potrzebny często. Co ciekawe, twórcy gadżetu oferują jego sprzedaż wyłącznie w kolorze czarnym.

- Wszystko, czego potrzebujemy, aby zmienić coś w naszym życiu, to motywacja. Morbid 28 stale przypomina, że w każdej chwili możemy dokonać kluczowych zmian - podkreślają twórcy urządzenia.

Każdy, kto jest zainteresowany tym gadżetem, będzie musiał zapłacić za niego ponad 200 złotych.