Odtwórca roli młodego Hana Solo został oficjalnie zaprezentowany publiczności podczas imprezy Star Wars Celebration w Londynie. Twórcy filmu przyznali, że Ehrenreich - znany do tej pory głównie z przystojnego ale niezbyt rozgarniętego gwiazdora z  filmu „Hail, Caesar!” - był pierwszym aktorem, którego w ogóle brali pod uwagę. Mimo to zdecydowali się jednak na casting, w którym udział wzięło aż 3 tys. młodych aktorów. Ehrenreichowi i udało się pokonać między innymi Dave’a Franco (brat Jamesa), Milesa Tellera ("Whiplash"), Jacka Reynora ("Makbet", "Transformers 4"), Scotta Eastwooda (syn Clinta), Logana Lermana ("Charlie", "Furia") i Ramiego Maleka ("Mr. Robot"). Aby ostatecznie dostać rolę aktor musiał wziąć udział w zdjęciach próbnych by zobaczyć jak wygląda za sterami Sokoła Millenium i czy między nim a Chewbaccą występuje filmowa chemia. Przed Ehrenreichem trudne zadanie, bo będzie się musiał zmierzyć z ikoniczną kreacją, która z Harrisona Forda uczyniła światową gwiazdę. - Han Solo jest niezależny politycznie. Jest łajdakiem. Inteligentnym, ale nie mądrym. Chce by postrzegany jako twardy facet, ale przy tym się go lubi. To jedna z najbardziej ikonicznych postaci wszechczasów -opisywał Solo reżyser filmu Phil Lord.

Film o roboczym tytule „Untitled Han Solo Star Wars Anthology” światową premierę będzie miał 25 maja 2018 roku i będzie opowiadał historię dwudziestokilkuletniego Solo. Zdjęcia rozpoczną się Wielkiej Brytanii na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

W czasie imprezy zdradzono  też szczegóły dotyczące kolejnych filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Twórcy zdradzili, że ósma część historii - premiera 15 grudnia 2017 roku - będzie się rozgrywała od razu po wydarzeniach z „Przebudzenia Mocy”.

Wytwórnia Disneya zdradziła też kilka szczegółów na temat najnowszej produkcji „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”, rozgrywającej się przed wydarzeniami z „Nowej Nadziei”. Z drugiego zwiastuna filmu wynika, że na ekranie znowu pojawi się Lord Vader, ale nie będzie on głównym czarnym charakterem. Reżyser Gareth Edwards zapowiedział, że będzie to jedna z mrocznych historii ze świata Gwiezdnych Wojen. Na koniec zostawiono też dobrą wiadomość. Po tym jak po premierze „Przebudzenia mocy” pojawiło się zapotrzebowanie na lalkę Rey, która nie powstała wytwórnia postanowiła nie popełnić jeszcze raz tego samego błędu. Wcielająca się w główną bohaterkę Jyn Erso aktorka Felicity Jones zaprezentowała już lalkę swojej postaci, które na pewno trafi do sklepów w sam raz na Boże Narodzenie. Polska premiera filmu odbędzie się 15 grudnia tego roku.