Najsłynniejszym w ostatnich tygodniach iluzjonistą w Polsce jest Pan Ząbek, który zasłynął tym, że na wizji przebił Marzenie Rogalskiej rękę gwoździem. Na fali jego popularności powstała nawet gra internetowa. Jego sława sięgnęła daleko poza granice Polski, bo nagranie z programu na swoim profilu na Facebooku udostępnił popularny raper Snoop Dogg, którego profil śledzi ponad 30 mln osób.

Amerykanie mają jednak teraz swoją gwiazdę sztuki iluzji, której sztuczka podbija internet. W przeciwieństwie do występu Pana Ząbka, ten był udany, choć Jon Dorenbos zrobił wszystko, aby wydawało się inaczej.

Dorenbos na co dzień gra w futbolowej drużynie Philadelphia Eagles, więc już samo jego pojawienie się w amerykańskim „Mam Talent” było dużym wydarzeniem. Show, które zrobił później poruszyło jury i publiczność.

Iluzjonista kazał jednemu z jurorów – piosenkarzowi Ne-Yo – wybrać kartę, którą ten dla utrudnienia jeszcze zmienił. Jon Dorenbos obiecał narysować wybraną przez Ne-Yo kartę. Gdy pokazał rysunek, słychać było jedynie jęk zawodu. Po chwili futbolista obiecał, że po przyłożeniu do serca, rysunek zmieni się na prawidłowy, ale i to się nie stało. Finał sztuczki zaskoczył obecnych w studiu.