Większość polskich seriali niestety znacznie odbiega od zagranicznych produkcji. Pisane na szybko scenariusze sprawiają, że niektóre sceny i dialogi bywają groteskowe. To jednak paradoksalnie sprawia, że aktorzy i role, które odgrywają, zyskują sławę w internecie.

 

Choć serial nie jest nagrywany od 2011 r., to w internecie wciąż króluje postać grana przez Dariusza Kowalskiego, nazywana „jedynym prawdziwym polskim gangsterem”. Powstały dziesiątki memów z cytatami Tracza, jak chociażby: „dobry klecha, to martwy klecha”. Teraz internauci chcą pójść o krok dalej i namówić władze TVP do stworzenia serialu, w którym Tracz byłby głównym bohaterem. Nie są przy tym bez szans.

Jakiś czas temu TVP poinformowała, że szuka pomysłów na nowe seriale. „Interesuje nas ciekawa narracja, porywający bohaterowie, nowoczesna forma i ważka treść” – tłumaczył w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Wojciech Hoflik z Telewizji Polskiej. Internauci mając już idealnego kandydata, na portalu wykop.pl rozpoczęli akcję wysyłania maili do TVP.