Platforma Hulu zapowiedziała, że w październiku tego roku będzie miała miejsce premiera ich nowej oryginalnej serii – „Chance”. Ma to być thriller psychologiczny, którego akcja rozegra się w San Francisco.

Główną rolę zagra Hugh Laurie. Brytyjski aktor zdobył serca widzów kreacją cynicznego doktora House’a, który jednym słowem potrafi zbić z pantałyku każdego. W nowej produkcji również zaproponowano mu rolę lekarza.

Powierzenie Laurie’mu kolejnej roli specjalisty medycyny budziło na początku pewne wątpliwości. Gdyby scenarzyści próbowali stworzyć „drugiego House’a”, wszystko mogłoby skończyć się fiaskiem. Z trailera wynika jednak, że nie będzie takiego problemu – to będą dwie różne postaci.

Laurie zagra teraz neuropsychiatrę Eudona Chance’a, który zbyt mocno angażuje się w problemy jednego ze swoich pacjentów. Próbując pomóc, lekarz trafia do brutalnego świata fałszywych tożsamości, korupcji, polityki i chorób psychicznych.

Scenariusz serialu powstał na podstawie książki bestsellerowego autora Kema Nunna, a reżyserią ma zająć się Lenny Abrahamson, który był również odpowiedzialny za oscarowy „Pokój”.

Zobacz trailer „Chance”. Zapowiada się ciekawie.

 

Premiera serialu już 19 października 2016 roku.