Jeśli tęsknicie za lekcjami matematyki ta zagadka na pewno nie zawiedzie Waszych oczekiwań. Według zagranicznych portali tylko 8 proc. ludzi jest w stanie podać prawidłowe rozwiązanie. Przyjrzyjcie się zatem dokładnie tej mozaice i odpowiedzcie na pytanie: ile kwadratów znajduje się na zdjęciu?

Zagadka na poziomie 8-latka 

Czasem najprostsze zagadki okazują się najtrudniejsze. Do takich wniosków doszli Amerykanie, którzy poprosili uczniów szkoły podstawowej o rozwiązanie zagadki z żółtym autobusem. Dzieci miały wskazać, w która stronę jedzie autobus ze zdjęcia?

W którą stronę jedzie autobus?W którą stronę jedzie autobus? Fot. Screen z YouTube.com/lisastar08

Ponad 80 proc. uczniów szkół podstawowych od razu odpowiedziało poprawnie. Większość z nich od razu zauważyła, że nie widać drzwi pojazdu, a to oznacza, że musi jechać w lewo. Co ciekawe, dorośli internauci bardzo długo głowili się nad prawidłową odpowiedzią.

Ćwicz swój mózg

Zagadki, które badają naszą spostrzegawczość bardzo dobrze wpływają na pracę mózgu. Możecie spróbować rozwiązać zagadkę z liczbą trójek na iPhonie albo znaleźć na zdjęciu śpiącego kota - te łamigłówki także zawojowały internet.

Dla wszystkich, którzy wciąż liczą kwadraty ze zdjęcia podajemy ROZWIĄZANIE ZAGADKI - jest ich 40.