Zdjęcie mężczyzny, który na ramieniu ma przewieszoną białą, szmacianą torbę z arabskimi napisami wykonał dziennikarz Nader al-Sarrasa. Fotografia została zrobiona w berlińskim wagonie metra.

"Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jedziecie metrem, czytacie książkę, a kiedy podnosicie głowę do góry, wtedy widzicie to. Co robicie?" - zapytał dziennikarz.

Facebook/Nader Al-Sarras

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wielu internautów sugerowało, że jak najszybciej opuściliby pojazd. Inny pisali, że prawdopodobnie uciekliby na koniec metra. Jednak jeden z komentarzy rzucił zupełnie nowe światło na powyższą fotografię.

Ktoś przetłumaczył napis widoczny na torbie, który po polsku oznacza: "Ten tekst ma na celu jedynie wzbudzić przerażenie wśród tych, którzy boją się arabskiego języka".

Okazało się, że szmaciana torba jest dziełem palestyńskiej marki Rock Paper Scissors Mafia. Firma wytwarza różnego rodzaju dzieła, które mają zaprzeczyć nieuzasadnionemu lękowi przed kulturą arabską.

Właściciele firmy, oprócz torby, mają w swojej ofercie m.in. koszulki czy specjalne przypinki. Ceny w ich sklepie wahają się od 5 do 30 dolarów.