Nie od dziś wiadomo, że koty to jeden z ważniejszych elementów internetu. Dla niektórych nawet dzień bez oglądania kotów w sieci, to dzień stracony. Poznajcie zatem Samsona, noszącego dumne miano „największego kota w Nowym Jorku”.

Samson, nazywany także Catstradamusem, to zwierzę rasy Maine Coon. Sławę na całym świecie zyskuje dzięki swoim nietypowym rozmiarom. Mierzy prawie 130 cm i waży 13 kg. Trzymany na rękach swojego opiekuna Zurbla, wygląda jak fotomontaż. Niewykluczone jednak, że Samson jeszcze urośnie, bowiem koty tej rasy mogą zwiększać swoje rozmiary do 5. roku życia.

Kota obserwuje na Instagramie 72 tys. osób. Fani codziennie przysyłają mu setki maili. Samsonem zainteresowały się już także amerykańskie stacje telewizyjne. Wszyscy chcą wiedzieć, jak wygląda codzienne życie kociej gwiazdy. Jego właściciel cierpliwie odpowiada, że olbrzym zjada dziennie sześć puszek mokrej karmy, do tego trochę karmy suchej i surowego kurczaka.

Jak na celebrytę przystało, luksusy ma także w swojej „toalecie”. Jego samooczyszczająca się kuweta kosztowała aż 450 dolarów. Na telewizyjne nagrania Samson nie rusza się oczywiście bez swojej osobistej fryzjerki.

 

                                                    Zobacz ZDJĘCIA

Zobacz także: Gdzie jest kot? 10 zdjęć, na których ukryły się zwierzęta.