Do dziś nie zapomnę, jak wiele lat temu grywało się w "GTA: Vice City". Najpiękniejszy moment? Prucie chopperem w kierunku zachodzącego słońca, gdy z głośników dobiega "Self Control" Laury Branigan. Gra czarowała klimatem, dopełnianym przez doskonałą ścieżkę dźwiękową - jako fan niemal wszystkiego, co nagrano w czasach bujnych fryzur i wymyślnych strojów, byłem w siódmym niebie. Muzyka od zawsze była mocną stroną serii, ale w "Vice City" wspięto się pod tym względem na poziom mistrzowski.

Aż tu nagle nadchodzi nowa "Mafia". Pierwsza część była niezwykłą grą, skutecznie rywalizującą z "GTA" o miano najlepszej produkcji swego okresu. Wciągająca historia, rozległe miasto, klimat dawnych lat - fani gangsterskich historii wreszcie znaleźli grę na miarę swoich potrzeb. Kolejna część nieco rozczarowywała - zwłaszcza, że wyczekiwały ją wygórowane nadzieje, związane z sukcesem poprzedniczki - ale wydaje się, że najnowsza część (premiera już w październiku!) z powrotem skieruje serię na właściwe tory.

Zwiastun już widzieliśmy, jakieś tam szczegóły z rozgrywki poznaliśmy. Teraz nadszedł czas na odsłonięcie nut.

I co? I jesteśmy zachwyceni! Na ścieżce dźwiękowej znajdą się największe przeboje takich wykonawców jak The Rolling Stones, The Animals, Creedance Clearwater Revival, Aretha Franklin, Johnny Cash czy Etta James. A to i tak zaledwie zalążek tego, co wytoczy się z hukiem z waszych głośników już za kilka tygodni!

Żeby już teraz wczuć się w klimat Ameryki z lat dawnych, przygotowaliśmy na Spotify playlistę z piosenkami, które usłyszycie w "Mafii". Tak więc ładujcie ją na swoje smartfony i pamiętajcie: "to nic osobistego, Sonny. To czysty biznes".