Illicit Encounters (ang. nielegalne spotkania) to największy brytyjski portal randkowy dla ludzi w związkach małżeńskich. Jego hasło przewodnie brzmi "Skrycie, bezpiecznie, zabawnie". Portal cieszy się dużą popularności, a od 2003 roku (czyli od początku istnienia portalu) zarejestrowało się na nim ponad milion osób.

Przeprowadzone badanie dotyczyło związku między posiadaniem zwierzęcia, a wiernością. Okazało się, że wśród użytkowników portalu najwięcej było właścicieli kotów. Na drugim miejscu znajdowały się osoby posiadające rybki, a za nimi te, które nie miały żadnego zwierzęcia. Kolejne miejsca należały do właścicieli chomików, królików i gadów. Wśród użytkowników portalu najmniej było właścicieli psów (niecałe 10 proc.).

- Istnieje mnóstwo badań dowodzących, że właściciele psów są zdrowsi i szczęśliwsi, teraz możemy dopisać do tej listy także lojalność - powiedziała rzeczniczka prasowa Illicit Encounters, Christian Grant. - Lojalność kota nie jest tak oczywista jak lojalność psa. Koty są leniwe, często łaszą się tylko wtedy kiedy właściciel oferuje im jedzenie. Moim zdaniem nasze badanie odzwierciedla brak kociej lojalności.

Według danych TNS z końca 2014 roku 48 proc. Polaków posiada zwierze domowe, wśród nich aż 83 proc. to właściciele psów, właścicieli kotów jest o połowę mniej.