Po dobrze przyjętym "Pakcie z diabłem" Johnny Depp znowu zagra w thrillerze. Tym razem wcieli się w postać detektywa Russella Poole'a, który w latach 90. prowadził śledztwo w sprawie śmierci dwóch walczących ze sobą raperów - Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G.- a.

Film "Labirynth" ukaże jak detektyw - poszukując sprawców zabójstw -odkrył szereg nadużyć ze strony policji z Los Angeles. Swoim dochodzeniem Poole narobił sobie wrogów wśród dawnych kolegów z pracy, co odbiło się na jego karierze. Na dodatek w filmie pojawia się zarzut, że w morderstwo Biggiego Smallsa zamieszani byli amerykańscy policjanci.

Film wyreżyseruje Brad Furman, znany z "Prawnika z Lincolna", a za scenariusz odpowiada Christian Contreras. Fabuła filmu jest oparta na książce "Labyrinth: a Detective Investigates the Murders of Tupac Shakur and Notorious B.I.G., the Implication of Death Row Records' Suge Knight, and the Origins of the Los Angeles Police Scandal" - dziennikarza śledczego Randalla Sullivana, poświęconą Poole'owi.

Pierwszy klaps na planie "Labirynthu" ma paść pod koniec tego roku. Producentem obrazu jest studio Good Films.