Prace nad stworzeniem tego idealnego trunku trwały kilka lat. Naukowcy chcieli stworzyć napój, który nie będzie wywoływał skutków ubocznych takich jak kac czy schorzenia wątroby. Uczonym zależało, aby ich alkohol był w 100 proc. bezpieczny dla organizmu i co ważne, by nie uzależniał.

W sumie naukowcy stworzyli 90 różnych kombinacji z alkoholem syntetycznym. Wybrano 2, które przejdą szczegółowe badania. Opracowany przez nich napój oddziałuje na te same neuroprzekaźniki, co tradycyjny alkohol.

- Moim zdaniem mamy do czynienia z jednym w największych wynalazków w dziedzinie zdrowia w całym XXI w. To logika elektronicznego papierosa przełożona na wersję alkoholu. Słowem - bezpieczniejsza wersja tego napoju - chwalił swój wynalazek Nutt.

Niestety, będziemy musieli poczekać co najmniej 35 lat, zanim alkohol syntetyczny trafi do sprzedaży. Tyle czasu zajmie profesorowi dopracowanie receptury i zdobycie wszystkich certyfikatów. Alkohol musi przejść szczegółowe testy medyczne. W eksperymencie wezmą udział osoby w różnym wieku. Jeśli wszystkie ułoży się po myśli uczonych, alkohol syntetyczny zadebiutuje na rynku w 2050 roku.

Brytyjski psychiatra i psychofarmakolog, profesor Nutt, pracował dawniej dla rządowej agencji zajmującej się narkotykami. W 2009 roku został zwolniony, po wygłoszeniu kontrowersyjnej tezy. Naukowiec stwierdził, że zażywanie narkotyków m.in. ecstasy, jest mnie szkodliwe niż jazda konna.

"Cudowny" likier z Korei Północnej 

Alkohol, który nie wywołuje kaca od dawna spędza sen z powiek naukowcom, z całego świata. Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa już w sierpniu 2015 roku informowała, że naukowcy pracują nad rewolucyjnym trunkiem. Wówczas dziennikarze nazywali go "eliksirem życia" i nie zdradzili wiele szczegółów.

Dopiero na początku 2016 roku informację o stworzeniu genialnego trunku, potwierdził portal NK News, który specjalizuje się w komentowaniu wydarzeń z Korei Północnej.

Według informacji podanych przez serwis, głównym składnikiem Licor Kory, po wypiciu którego następnego dnia nie ma prawa dokuczać kac, jest niezwykle wysokiej jakości żeń-szeń oraz prażony ryż dodawany zamiast cukru.