Na Starym Kontynencie produkuje się kilkanaście milionów rowerów rocznie (wg Confederation of the European Bicycle Industry w 2011 roku było to 11,75 mln). Duża część rynku należy do polskich firm, które są jednymi z najważniejszych producentów w Europie. Polska znajduje się w pierwszej piątce europejskich producentów, wytwarzając blisko 900 000 sztuk rocznie. Co dziesiąty rower na świecie powstaje w naszym kraju.

Silna pozycja polskich firm rowerowych oraz wsparcie najważniejszych branżowych instytucji, mocno przyczyniły się do dynamicznego rozwoju targów Kielce Bike-Expo. Tegoroczna wystawa o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych odbywać się będzie w 7 halach wystawienniczych. Podczas wydarzenia zaplanowano wiele premier produktowych na sezon 2017 - w tym rowerów i ich wyposażenia, akcesoriów rowerowych czy odzieży sportowej. Nie zabraknie też produktów związanych z bezpieczeństwem na drogach oraz wyposażeniem warsztatów rowerowych. Jak co roku pierwsze dwa dni targów mają charakter B2B, trzeci dzień (sobota) jest otwarty dla wszystkich zwiedzających.

KIELCE BIKE - EXPO to także mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących, a wśród nich między innymi Mazovia MTB Marathon Maraton Kielce Bike Expo, który odbędzie się 1 października 2016 r. Organizatorem głównym maratonu jest Mazovia MTB. Partnerami wspierającymi wydarzenie są BIKE MARATON oraz LOTTO POLAND BIKE MARATHON.

Po raz kolejny targom towarzyszył będzie II Zlot Rowerów Nietypowych gdzie zobaczyć będzie można najciekawsze pojazdy z całej Polski. Miłośnicy oryginalnych jednośladów będą mogli zaprezentować je szerszej publiczności w sześciu kategoriach - więcej niż dwa kółka, więcej niż jedna osoba, retro, crazy, design oraz open.