Od paru lat rozgrywki e-sportowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem graczy i widzów, którzy śledzą starcia profesjonalistów „na żywo” i w przekazach internetowych. Szybko wzrastają także pule nagród przeznaczonych dla zawodników i ogólny prestiż związany z ich zmaganiami.

Counter Strike jest jedną ze specjalności polskich e-sportowców, a w kraju toczy się wiele mniejszych i większych turniejów skupiających się na tej grze. Jak zapewniają organizatorzy sobotnich zmagań, żaden z nich nigdy jednak nie sięgnął finansowo puli nagród 80 tys. zł oferowanej przez CSCenter League – otwarty w tym roku turniej ligowy, stworzony przez powracający w nowej odsłonie portal i telewizję e-sportową CSCenter.pl.

Jednak nie tylko wysokie stawki pieniężne przyciągnęły tak znakomitych graczy do rywalizacji w ramach ligi CSCenter League. Niedawno ogłoszono, że finał pierwszego sezonu jest jednocześnie oficjalną kwalifikacją do eSports World Convention 2016 Paris Games Week. EWSC o wysokiej rangi turniej w kilku największych e-sportowych tytułach, odbywający się co roku podczas francuskich targów gier. Drużyna, która wygra finały ligi polskiej, automatycznie kwalifikuje się do tego turnieju i pojedzie do Paryża z pełnym wsparciem logistycznym.

Finał odbędzie się 8 października w Multikinie Ursynów.