O występie Obraniaka we francuskiej telewizji informuje portal sportowefakty.wp.pl. Były pomocnik reprezentacji Polski wziął udział w programie "La Vestiaire", czyli "Szatnia".

Wśród wielu anegdot szczególnie interesująca była ta o alkoholu w polskiej kadrze. Tym bardziej, że to obecnie gorący temat, a niektórzy obecni zawodnicy mogą się przez przedmeczową imprezę pozbawić możliwości dalszej gry w biało-czerwonych barwach, o czym informowaliśmy na metrocafe.pl.

Ludovic Obraniak wspomina, jak po jednym ze zgrupowań zaprosił go do siebie Mariusz Lewandowski, który grał wówczas w Szachtarze Donieck. - Siedzieliśmy wszyscy razem przy obiedzie, piliśmy piwo czy wino. Potem Lewandowski naciskał i mówił, że teraz jestem częścią rodziny i muszę się napić z jego ojcem. Mówiłem, że nie piję wódki, nienawidzę mocnego alkoholu. On na to: "Pij!”. – cytuje Francuza z polskim paszportem portal sportowefakty.wp.pl.

Jak łatwo się domyślić, Lewandowski nie popuścił tak łatwo Obraniakowi. - Ojciec to człowiek słusznej postury, o sprzeciwie nie było mowy. Alkohol, który podali miał 70 albo 80 procent. Wypiłem. Smakowało dziwnie, a namawiali na kolejne. Po powrocie do pokoju zaczęło mi się kręcić w głowie, źle się czułem. Podczas drogi powrotnej do Francji wymiotowałem w pociągu i samolocie. Katastrofa – wspomina piłkarz.

Ludovic Obraniak zadebiutował w reprezentacji Polski w 2009 r. w towarzyskim meczu z Grecją, w którym strzelił dwa gole. W sumie w biało-czerwonych barwach zagrał 34 razy, strzelając 9 bramek. Wystąpił we wszystkich trzech meczach kadry podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

W trakcie klubowej kariery grał m.in. w Girondins Bordeaux, Werderze Brema czy Maccabi Hajfa. Od kilku miesięcy pozostaje bez klubu.