MMA to sport, który cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Ba, kolejne gale KSW organizowane są z coraz większym rozmachem i cieszą się zainteresowaniem nie tylko dotychczasowych fanów, ale również tych, którzy jak dotąd nie gustowali w mieszanych sztukach walki. Nie dziwi zatem fakt, że zmagania walczących w klatce zawodników będziemy mogli obejrzeć w formie fabularnej na dużym ekranie. A gdy rzuci się okiem na listę nazwisk odpowiedzialnych za „Underdoga” można być pewnym, że realia tego sportu zostały oddane w sposób bardzo bliski rzeczywistości.

 

W główną rolę – wspomnianego „Kosy” – wciela się bowiem Eryk Lubos, czyli facet, który twardziela bynajmniej udawać nie musi, bo po prostu nim jest. Jego przeciwnikiem jest Deni Takaev, czyli Mamed Chalidow we własnej osobie. Obsadzenie prawdziwego sportowca w roli defacto samego siebie to zabieg, który sprawdzał się w przeszłości – chociażby w „Rockym Balboa” czy niedawno w „Creedzie 2”. Oprócz Lubosa i Chalidowa na ekranie zobaczymy między innymi Janusza Chabiora, Aleksandrę Popławską, Emmę Giegżno, Jarosława Boberka, Tomasza Włosoka i Mariusza Drężka. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski – jeden ze współwłaścicieli KSW.

 
Wszystko w tym scenariuszu było dopracowane w najmniejszym szczególe, żeby pokazać prawdziwy świat MMA, taki, jaki jest naprawdę. Pokazane są zarówno treningi i życie na ringu, jak i świat poza nim. Tak to właśnie wygląda, że raz możesz być na fali, a później na dnie. Ważne, żeby po tym upadku się podnieść.

– powiedział Mamed Chalidow.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Plakat filmu 'Underdog'Plakat filmu 'Underdog' Materiały prasowe

Producentem filmu jest EKIPA – Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes. Koproducentem - Telewizja Polsat i NEXT FILM, który jest również dystrybutorem filmu.

Uroczysta premiera filmu odbyła się 8 stycznia 2019 roku.

Premiera filmu Underdog w rezyserii Macieja KawulskiegoPremiera filmu Underdog w rezyserii Macieja Kawulskiego ADAM STEPIEN