1. A może by tak pójść do sauny?

To jeden z najlepszych sposobów, aby szybko się rozgrzać i jednocześnie wprowadzić w przyjemną błogość. Jeśli chodzi o sauny, to mistrzami świata są Finowie – zimy w Finlandii potrafią być wyjątkowo siarczyste. Kiedyś pełniły rolę schronienia przed mrozami, Finowie przenosili się tam wraz z nastaniem chłodów. Ogrzewano je kamieniami, wcześniej trzymanymi w żarze ognisk. Kamienie polewano wodą, a wytwarzana w ten sposób para sprawiała, że silniej odczuwano ciepło. Teraz to już nie schronienie, a miejsce relaksu.

2. Aromatyczny Grzaniec

Aromatyczny GrzaniecAromatyczny Grzaniec materiały prasowe

Na Żołądkowej Gorzkiej Tradycyjnej, bo aromaty ziół i gorzkich pomarańczy wzbogacone słodyczą karmelu są świetną bazą do grzańca.

Składniki:

- 80 ml Żołądkowej Gorzkiej Tradycyjnej

- 160 ml soku jabłkowego

- goździki

- cynamon

- opcjonalnie starta skórka pomarańczy

Przygotowanie:

- do garnka wlej Żołądkową Gorzką Tradycyjną i sok jabłkowy,

- dodaj laski cynamonu i goździki,

- wymieszaj i podgrzej na ogniu, ale nie doprowadzaj do wrzenia,

- możesz dodać otartą skórkę pomarańczy.

3. Postaw na aktywność

Wypad na narty lub deskę to tak zwana oczywista oczywistość, ale nie trzeba od razu planować eskapady w góry, żeby móc cieszyć się zimową aktywnością na świeżym powietrzu. W wielu polskich miastach można pojeździć na łyżwach, a także spróbować swoich sił w curlingu. W Warszawie takie atrakcje zapewnia Zimowy Narodowy, na którym znajdziemy też Strefę Grzewczą – ta wyposażona jest między innymi w sposoby na rozgrzanie z punktu numer 2.

Strefa Grzewcza na Zimowym NarodowymStrefa Grzewcza na Zimowym Narodowym materiały prasowe

Strefę Grzewczą znajdziemy też w Białce Tatrzańskiej. A skoro już jesteśmy bliżej gór – w weekend 8-9 lutego odbędzie się SnowFest, festiwal muzyki i sportów zimowych w Szczyrku, gdzie również będzie można rozgrzać się aromatycznym Grzańcem.

4. Zaopatrz się w rozgrzewający gadżet

W różnego rodzaju sklepach i w serwisach aukcyjnych nie brakuje gadżetów, które niewielkim kosztem zapewniają tak potrzebne o tej porze roku ciepło. Od wszelakich termoforów, poprzez podgrzewacze na kubek podpinane do portu USB, aż do rozgrzewających koców, rękawiczek i kapci. Minusem większości z nich jest konieczność podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania, niemniej jednak można bez wielkiej przesady powiedzieć, że producenci zadbali o rozgrzewający gadżet na praktycznie każdą część ciała. Sami musicie zdecydować, której z nich najbardziej potrzebna jest kuracja rozgrzewająca.