Nie da się ukryć, że bieżąca dekada należy do kina superbohaterskiego. I chociaż można argumentować, że kolejne odsłony przygód herosów w zasadzie powielają ten sam schemat (z pewnymi modyfikacjami), to widzom wydaje się to nie przeszkadzać, bo praktycznie każdy z obrazów osadzonych w MCU, czyli Marvel Cinematic Universe bije kasowe rekordy, zarabiając niejednokrotnie ponad miliard dolarów.

Jak zarobić na oglądaniu filmów Marvela?

Ci, którzy przygody Iron Mana, Kapitana Ameryki, Hulka i reszty ferajny mogą oglądać bez przerwy, powinni się zainteresować akcją zorganizowaną przez serwis CableTV.com. Redaktorzy szukają śmiałka, który podejmie się dość karkołomnego zadania, polegającego na obejrzeniu wszystkich dwudziestu superbohaterskich filmów podczas jednego posiedzenia i zrelacjonowania tego swoistego maratonu w mediach społecznościowych. Trudno sobie wyobrazić, żeby do jego wykonania zgłosił się ktoś, kto owych filmów jeszcze nie miał okazji obejrzeć – mówimy wszak o ponad 40 godzinach oglądania walk i wybuchów i wysłuchiwania banalnych truizmów o pojedynku dobra i zła. To po prostu trzeba lubić.

 

Aby mieć szansę na wygranie tysiąca dolarów, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora, a także nagrać krótką wizytówkę wideo oraz odpowiedzieć w maksymalnie dwustu słowach na pytanie „dlaczego to właśnie ciebie powinniśmy wybrać?”. Zwycięzca otrzyma nie tylko nagrodę pieniężną, ale także kolekcję płyt Blu-Ray ze wszystkimi filmami, które obejrzy podczas maratonu.