Zapewne bez większego problemu jesteś w stanie przypomnieć sobie, kiedy ostatnio byłeś w kinie, teatrze czy też muzeum. Ale jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o galerię sztuki?

Właśnie nadarza się dobra okazja, aby do takowej się wybrać – od 28 marca w Quadrilionie przy Mokotowskiej 59 w Warszawie będzie można bowiem oglądać prace pochodzącego z Rzeszowa, ale mieszkającego w Portugalii Dominika Jasińskiego. Dominik to malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, a także absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej ASP.

Głównym motywem jego prac, które będzie można obejrzeć w ramach wystawy Ukryte pragnienia, jest kobieta – zarówno w ujęciu portretowym, jak i bardziej erotycznym. Portrety Jasińskiego często są splecione z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy secesji i Młodej Polski. Charakteryzują się też odważnym użyciem koloru. Używając obok siebie kolorów mocnych, często kontrastujących ze sobą. Jasiński serwuje odbiorcy portret kobiety pewnej siebie i nieco drapieżnej. Często pojawiają się też motywy ludowe – nie tylko polskie, ale także zaczerpnięte z innych kultur. Poniżej mały fragment tego, co czeka w Galerii.

 
 

Dla zwiedzających wystawa otwarta jest od czwartku 28 marca 2019 roku – w dni powszednie od 10 do 18, a w soboty od 11 do 15.