Wóz służący w szeregach armii Stanów Zjednoczonych definiowany było jako "wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności" - stąd jego oficjalna nazwa HMMWV (High-Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) zastąpiona w codziennym użytku znacznie łatwiejszym (i szybszym!) do wymówienia "Humvee". Potem na rynku pojawiły się dostępne dla "zwykłych" śmiertelników cywilne odmiany Humvee, które zadebiutowały pod marką Hummer. I do nich chyba najlepiej porównać przeznaczony do zadań specjalnych smartfon Hammer Energy 18x9. Zbieżność nazw przypadkowa?

Hammer Energy 18x9Hammer Energy 18x9 fot. Hammer

Cechy charakterystyczne tego komórkowego "pancernika"? Panoramiczny, 5,7-calowy ekran Full Screen HD+ IPS i wytrzymałość na najwyższym poziomie (potwierdzona certyfikatem IP68!). Tak zresztą wychodzi też w drop testach, które bez problemu znajdziecie na YouTube'ie - pozbawionych skrupułów okrutników wyżywających się na Hammerze Energy nie brakuje. Taki sprzęt to idealna rzecz na zbliżający się sezon festiwali pod gołym niebem (Hammer przeżyje nawet Pol'and'Rock Festival, bo jest nie tylko wytrzymały, ale i wodoodporny) albo po prostu na aktywny wyjazd majówkowy.

Hammer Energy 18x9Hammer Energy 18x9 fot. Hammer

Warto go ze sobą zabrać, bo można uwiecznić nim najlepsze momenty np. spływu kajakowego lub ekstremalnego zjazdu downhillowego bez obaw o uszkodzenie go. Ma wbudowany 13-megapikselowy aparat z matrycą Sony, więc nawet w trudnych warunkach zdjęcia wychodzą całkiem niezłe. Ale zobaczą je tylko ci, którym będziecie chcieli je pokazać, bo przed niepowołanym wzrokiem chroni je czytnik linii papilarnych. No i Hammer Energy 18x9 ma baterię o pojemności 5000 mAh, więc nie trzeba go tak często ładować. Ba! Dzięki funkcji powerbank może on nawet posłużyć jako źródło zasilania innych urządzeń. Ale Hammer odnajdzie się też w typowo miejskich warunkach, bo ma np. łączność NFC wykorzystywaną do płatności zbliżeniowych.

Hammer Energy 18x9 jest już oferowany w polskiej sieci sprzedaży i można go kupić za 999 zł.