Co roku tysiące spragnionych nowych doświadczeń turystów dociera do tego królestwa radości i beztroski. Energylandia wpisuje się idealnie w nowy ruch turystyki kulturowej o rozrywkowym charakterze, wpływając na rozwój regionu i uatrakcyjniając jego ofertę. Zdecydowanym wyróżnikiem tego miejsca jest prostota funkcjonowania – jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek. Energylandia została tak zaprojektowana, aby goście nie tracili czasu na czekanie – na miejsce parkingowe, na bilet w kasie itd. Bez obaw też o zagubienie się w tak wielkiej przestrzeni. Przejrzyste i logicznie wytyczone alejki pozwolą szybko odnaleźć drogę od atrakcji do atrakcji.

 

Dawkowanie wrażeń strefa po strefie

Podział na 4 strefy umożliwia tematyczne korzystanie z dostępnych form rozrywki, a także dawkowanie wrażeń w zależności od preferencji.

Bajkolandia to przestrzeń dedykowana najmłodszym, w której dzieci mogą realnie przywitać się z postaciami ze swoich ulubionych bajek i filmów.

Strefa familijna integruje we wspólnym spędzaniu czasu całe rodziny.

Strefa ekstremalna dedykowana jest odważnym, którym nie strach się bać! Korona tej strefy należy się bezapelacyjnie dwóm sprzętom: Hyperion Mega Coasterm, który osiąga 142 km/h oraz największemu i najszybszemu w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster osiągając 110 km/h. Jest to światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.

Ostatnią strefą jest Water Park z tropikalną atmosferą rajskiej wyspy. Kiedy dopadnie w końcu zmęczenie, czas na błogi relaks pod palemką na leżaku. Zachęca do tego piaszczysta plaża i błękitna tafla cieplej wody w basenach o powierzchni 1800 m2. Strefa stanowi ogromny park wodny z kilkunastoma zjeżdżalniami dla każdej grupy wiekowej.

Energylandia to także estrada spektakularnych pokazów. Wśród nich jedyne w swoim rodzaju Extreme Show, czyli spektakl najbardziej utalentowanych kaskaderów. W ich skład wchodzi 14-to letni stunter ATV i kobieta jeżdżąca samochodem na dwóch kołach. Nie zabraknie także musicali i Show w bajkowych aranżacjach. Na scenie 4 teatrów i amfiteatrów.

W pobliżu Energylandii znajduje się Western Camp Resort – stylizowany na westernowy wioskę z amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Ma blisko 600 miejsc noclegowych w komfortowych domkach, oryginalnych indiańskich tipi czy kowbojskich wozach.

 

Park wypełniony muzyką

Już pod koniec czerwca rozpoczną się największe festiwale muzyczne, które będą nam towarzyszyć przez całe lato! Każde wydarzenie to inny styl muzyczny, różna oprawa artystyczna, ale łączy je jedno - największe Gwiazdy w tym samym miejscu. Festiwale są kierowane do różnych grup wiekowych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Niesamowita scenografia, ogromna scena i dodatkowe atrakcje to przepis na niezapomniane doznania!

90’s Festival – 28.06.2019
80’s Festival – 29.06.2019
Disco polo Festival – 12/13.07.2019
Hip-hop Festival – 26/27.07.2019
Giganci sceny – 9/10.08.2019
Kings of Hardstyle – 23.08.2019
EDM Festival – 24.08.2019