Spoilery z definicji nie są niczym dobrym – chyba nikt nie lubi dowiadywać się o szczegółach fabularnych filmów, seriali lub gier przed ich obejrzeniem/ukończeniem. Są jednak sytuacje, w których lepiej wiedzieć, co nas czeka, zwłaszcza jeśli reagujemy emocjonalnie na pewne sytuacje – takie jak chociażby śmierć zwierzęcia, widok wybijanych zębów lub napastowania seksualnego.

 

Widzom wrażliwym na wymienione (a także wiele niewymienionych) zjawisk z pomocą przychodzi serwis o nazwie doesthedogdie.com. Strona działa na prostej zasadzie – po wpisaniu tytułu danego dzieła kultury (obok filmów, seriali i gier są także między innymi książki, komiksy i podcasty, choć pierwsze trzy kategorie są zdecydowanie najliczniejsze) otrzymujemy informację, czy zawiera ono sceny, których nie chcielibyśmy oglądać. Serwis skupia się nie tylko na tych drastycznych, ale właściwie na wszystkich, które mogą wywołać dyskomfort – przed obejrzeniem filmu możemy na przykład sprawdzić, czy scenarzyści postąpili stereotypowo i uśmiercili czarnoskórą postać w pierwszej kolejności, a także czy na ekranie zobaczymy klauna, węże oraz pająki. Doesthedogdie.com dba także o najmłodszych – przed włączeniem dziecku filmu świątecznego możemy sprawdzić, czy fabuła nie ujawnia wprost faktu, że Święty Mikołaj nie istnieje naprawdę.

A tak przy okazji – jesteście w stanie znaleźć tytuł, który odpowiada „tak” w większej liczbie kategorii, niż „Gra o tron”?

Gra o tron - drastyczna zawartośćGra o tron - drastyczna zawartość doesthedogdie.com