1. Sparty w Budapeszcie

Kompleks Széchenyi gyógyfu?rdo dobrze odwiedzić w ciągu dnia w ramach walki z kacem, ale jeszcze lepiej odwiedzić go w wakacyjne noce, gdy ma miejsce słynne Sparty. W neobarokowych łaźniach odbywa się wielka impreza – na wody termalne rzucane są światła laserów, didżeje miksują sety, są bary i multum ludzi z drinkami w wodzie.

Cena: od 45 euro.

Minusy: niektóre pary ulegają magii chwili i nie kończy się tylko na trzymaniu za ręce. W wodzie. Wspólnej wodzie.

Plusy: niektóre pary ulegają magii chwili i nie kończy się tylko na trzymaniu za ręce. W wodzie. Wspólnej wodzie.

2. Szlakiem ukrytych barów

Pomysły na wieczór kawalerski: szlakiem ukrytych barówPomysły na wieczór kawalerski: szlakiem ukrytych barów Kiss Gergely

Speakeasy to kluby inspirowane czasami amerykańskiej prohibicji, gdy lokale były ukryte – przechodziło się za regałem, na zapleczu chińskiej knajpy czy trzeba było podać hasło rosłemu ochroniarzowi. W wielu europejskich miastach zaczyna to być modne – np. w Budapeszcie można wynająć przewodniczkę, która zaprowadzi nas do kilku takich lokali.

Cena: zależy od liczby odwiedzanych klubów.

Minusy: część tych speakeasy jest trochę oszukana i to zwykłe bary.

Plusy: zawsze można sobie wmówić, że to „poukrywane” lokale, i nadal jest fajnie.

3. Malujemy akt

Pomysł na wieczór kawalerski: malowanie aktuPomysł na wieczór kawalerski: malowanie aktu shutterstock

Rozdajesz kartki papieru, farby, każdemu panu beret jak u paryskiego malarza. Na koniec do waszej grupy dołącza superseksowna modelka, zdejmuje ubrania i... zastyga. Zadanie polega na tym, że musicie ją namalować jak najładniej. Finał? Ten, którego obraz spodoba jej się najbardziej, wygrywa prywatny taniec.

Minusy: to odrobinę seksistowskie.

Plusy: to atrakcja w ciągu dnia, więc ceny będą niższe. No i ma artystyczny sznyt, nawet jeśli kończy się zwykłym striptizem.

4. Forrest escape

Pomysł na wieczór kawalerski: forrest escapePomysł na wieczór kawalerski: forrest escape shutterstock

Że escape room to pomysł na wieczór kawalerski – wiadomo. Ale forest escape to zupełnie inna atrakcja, ponieważ znajdujecie się nie w jednym pomieszczeniu, gdzie otwieracie kolejne kłódki, tylko w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, lesie albo drewnianym domu. Emocje gwarantowane. A dla właścicieli – brawa za pomysł!

Cena: od 250 zł za grupę.

Minusy: uzależnienie od pogody (choć ciemne chmury dodają dramaturgii).

Plusy: to unikalna atrakcja trzymająca w napięciu, znacznie ciekawsza niż klasyczny escape room.

5. Trabisafari w Berlinie

Pomysł na wieczór kawalerski - trabisafari w BerliniePomysł na wieczór kawalerski - trabisafari w Berlinie ullstein bild - Lammel / ullstein bild - Lammel

Wynajmujecie trabanta (są też w wersji cabrio) i jeździcie sobie po Berlinie, zwiedzając główne jego atrakcje. W cenie kurs obsługi, przewodnik na szczycie konwoju (trabantami jedziecie jeden za drugim), komentarz z radia o głównych zabytkach.

Cena: ok. 200 zł za osobę.

Minusy: trochę to emeryckie...

Plusy: ...ale przejechać się trabantem po Berlinie zawsze miło.

6. Bodysushi

Pomysł na wieczór kawalerski: bodysushiPomysł na wieczór kawalerski: bodysushi shutterstock

Na wieczorze kawalerskim coś jeść trzeba. I bynajmniej nie mamy tu na myśli kebaba o czwartej rano. Pomysłem eleganckim jest sushi, w którym w rolę półmiska wciela się naga modelka. Sushi jemy prosto z jej ciała.

Cena: ok. 2000 zł, zależy od liczby uczestników.

Minusy: nie jest to szczególnie higieniczne.

Plusy: sushi zawsze lepsze od shoarmy!

7. Rafting na Kolnej

Pomysł na wieczór kawalerski: rafting na KolnejPomysł na wieczór kawalerski: rafting na Kolnej materiały prasowe

Spływ pontonowy po torze do kajakarstwa górskiego imitującym górską rzekę. Dużo adrenaliny, maksimum bezpieczeństwa. Duży przepływ wody (35 m3/s) oraz 4,5 m różnicy poziomu wody.

Cena: 90 zł za godz. dla 1 osoby.

Minusy: męczące.

Plusy: nie wymaga szczególnych umiejętności.

8. Off-road w kopalni Uranu w Jeleniej Górze

Pomysł na wieczór kawalerski: offroad w kopalni uranu w Jeleniej GórzePomysł na wieczór kawalerski: offroad w kopalni uranu w Jeleniej Górze Grafvision

Dwa pojazdy terenowe, wizyta w okrytej pewną tajemnicą kopalni uranu. Można oglądać ametysty i granaty, czarny morion i inne minerały, których nazwy niewiele nam mówią. Zakamarki sztolni ponoć straszą, co dodaje klimatu. No i wreszcie – by się tam dostać, trzeba jechać przez bagna, piach, błoto. Męska atrakcja, inna niż wszystkie.

Cena: drogo – ok. 5000 zł za grupę 6-8-osobową (w tym jedzenie).

Minusy: cena.

Plusy: połączenie off-roadu z wizytą w interesującym obiekcie.

9. Mazoch Cafe we Lwowie

Pomysł na wieczór kawalerski: Mazoch Cafe we LwowiePomysł na wieczór kawalerski: Mazoch Cafe we Lwowie Bastian

Niby to kawiarnia, gdzie po prostu można wypić latte i zjeść miodownik. Ale kelnerki w skórzanych spodniach, wiszące staniki, kajdanki i plastikowe popiersia z okazałym biustem w łazience sugerują, po co odwiedza się ten lokal. Obsługa lubi dawać klapsy. Niepozorne, ale też dość mocne i bolesne – płaci się za to, by kelnerka wychłostała nas pejczem po tyłku, opalała świeczką, kazała szczekać jak psu. Przy ludziach.

Cena: Tanio.

Minusy: to ty możesz zostać wychłostany.

Plusy: to ty możesz zostać wychłostany!

10. Imprezowy tramwaj w Krakowie

Pomysł na wieczór kawalerski: imprezowy tramwaj w KrakowiePomysł na wieczór kawalerski: imprezowy tramwaj w Krakowie materiały prasowe

Niby striptiz jak striptiz, za to, co ciekawe, odbywa się on w tramwaju jeżdżącym po Krakowie. Przyciemniane szyby, oldschoolowy wystrój, dobry system dźwiękowy – można samemu ustalać muzykę. Po godzinie jazdy dowolną trasą trafiacie do klubu go-go.

Cena: 240 zł/os. (w tym wstęp, loża i alkohol w klubie).

Minusy: nie każdy lubi takie klimaty, wszystko odbywa się w towarzystwie „opiekunki”.

Plusy: lepsze to niż zwykły klub go-go.