Rynek usług, dzięki którym można udawać przed światem, że ma się fajniejsze życie i więcej pieniędzy niż ma to miejsce w rzeczywistości, nie przestaje rosnąć. Jakiś czas temu świat obiegła chociażby informacja o tym, że za relatywnie niewielką kwotę można wynająć prywatny samolot (oczywiście o lataniu nie ma mowy) tylko po to, aby zrobić sobie przy nim zdjęcie, a następnie wrzucić je na Instagram z hashtagami typu #privatejet albo #highlife. 

Swimply - aplikacja do wynajmowania basenów

Pomysł na aplikację Swimply jest genialny w swojej prostocie. Bo platforma to w zasadzie nic innego, jak Airbnb – tylko zamiast nieruchomości możemy wynajmować baseny. Oczywiście na krótszy okres niż w przypadku mieszkań i domów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystając ze Swimply, wynająć luksusowy basen przy okazałej rezydencji na przykład na godzinę. Czasu na to, aby przepłynąć kilka jego długości i zrobić zdjęcia na Instagram z pewnością wystarczy.

 

Aplikacja obecnie obejmuje swoim działaniem teren Stanów Zjednoczonych i ogranicza się do kilku miast (ewentualnie dzielnic) – należą do nich Miami Beach, Houston, Los Angeles, Brooklyn oraz Phoenix. Jeden z tamtejszych serwisów informuje, że średnia cena godziny wynajmu basenu wynosi około 45 dolarów. Z jednej strony nie wydaje się to kwotą wygórowaną, bo przecież można złożyć się w kilka osób. Z drugiej zaś – gdy ktoś wynajmuje basen na imprezę, to z reguły trwa ona dłużej, niż godzinę.