Jeśli macie co najmniej trzech znajomych, to przynamniej jeden z nich jest fanem „Przyjaciół” – ta statystyka nie jest co prawda poparta żadnymi badaniami, ale wydaje się słuszna biorąc pod uwagę fakt, że ten serial nadal jest jednym z najpopularniejszych na świecie. I to pomimo faktu, że od momentu wyemitowania ostatniej serii minęło już 15 lat!

Gdzie kupić pamiątki z „Przyjaciół”?

Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego, kto jest fanem tego serialu (lub po prostu dla siebie), to możecie wziąć udział w akcji organizowanej przez Warner Bros, czyli właściciela praw do „Przyjaciół”. Na licytacji będzie można kupić ponad 100 rekwizytów i kostiumów, które pojawiły się na ekranie na przestrzeni 10 sezonów sitcomu. Pod młotek trafią między innymi: słynna pomarańczowa kanapa z kawiarni Central Perk, kostium świątecznego pancernika w którego wcielił się Ross, plażowa sukienka Rachel (oraz wiele innych jej strojów), pingwin Hugsy (ulubiona maskotka Joeya), a także kaseta VHS z filmem „Buffy the vampire layer” z siostrą Phoebe w roli głównej oraz drewniana łódź canoe, która stała w salonie Joeya i Chandlera. Wszystkie przedmioty można obejrzeć TUTAJ.

 

Internetowa aukcja rozpocznie się 3 grudnia i potrwa dwa tygodnie. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować TUTAJ. Z racji faktu, że aukcja jest charytatywna, należy się spodziewać wyższych niż w standardowych przypadkach cen – organizatorzy oczekują kwot oscylujących wokół kilku do kilkunastu tysięcy dolarów za dany przedmiot. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność The Trevor Project – organizacji wspierającej społeczność LGBT+ w sytuacjach kryzysowych.