"Wiedźmin" na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego to bez wątpienia najbardziej oczekiwana serialowa produkcja tego roku. Do premiery zostało już naprawdę niewiele czasu, zatem Netflix postanowił podgrzać atmosferę oczekiwania i wypuścił w świat finalny zwiastun serialu. Zobaczcie przedsmak tego, co nas czeka już niebawem:

 

Wiedźmin Netflixa - obsada

W główną rolę, czyli w wiedźmina Geralta z Rivii wcieli się brytyjski aktor Henry Cavill, znany głównie z roli Supermana w filmach Zacka Snydera. Czarodziejka Yennefer z Vengerbergu otrzyma twarz aktorki Anyi Chalotry, a w roli Cirilli zobaczymy Freyę Allan. W obsadzie znaleźli się również między innymi Joey Batey (Jaskier), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Schaffer (Triss Merigold) oraz Lars Mikkelsen (Stregobor). W serialu zobaczymy też Macieja Musiała w roli Sir Lazlo (ta postać nie ma swojego książkowego odpowiednika.

Wiedźmin - data premiery

Wiedźmin pojawi się w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Pierwsza seria będzie liczyć 8 odcinków. Już teraz wiadomo, że na tym się nie skończy - Netflix już oznajmił, że powstanie jeszcze co najmniej jeden sezon przygód Geralta.