Na ulicach największych polskich i kilku zagranicznych miast znów widać zastępy wolontariuszy zbierających do charakterystycznych puszek pieniądze na działalność WOŚP-u. To jednak dopiero przedsmak głównych wydarzeń - punkt kulminacyjny nastąpi 12 stycznia, czyli już w najbliższą niedzielę. Środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji.

Burger dla wolontariuszy WOŚP

Dla firm to dobry moment na akcje marketingowe zwracające uwagę na ich "ludzkie oblicze". A jeśli mowa o WOŚP-ie, to jakie działania mogą być lepsze od wyciągnięcia pomocnej dłoni? Lokale gastronomiczne wyciągają ją do wolontariuszy, oferując im miejsce, w którym mogą się ogrzać, popijając ciepłą herbatę. 

Dobrowolna pomoc Orkiestrze do łatwych nie należy, czasem więc herbata może nie wystarczyć. Burger King przygotował więc ofertę specjalną dla tych, którzy poświęcą niedzielę na działalność charytatywną. W lokalach na terenie całej Polski mogą oni liczyć na darmowego Whoppera Jr. Żeby go odebrać, wystarczy, że okażą w niedzielę oryginalny identyfikator z tegorocznej edycji WOŚP-u.

 

Ale Burger King to nie jedyne miejsce, w którym wolontariusze będą mogli coś zjeść w dniu 28. Finału WOŚP. Na darmową pizzę zapraszają m.in. Mr. Pancake / Pizza Boyz, Pub 3 (Dębe Wielkie) czy DaGrasso (Miński Mazowiecki), które wypadło dość nieźle w naszym wielkim teście pepperoni. Cukiernia A. Blikle oferuje z kolei ciepły napój i słodki poczęstunek - pączka. To zaledwie kilka z lokali, które tego dnia łączą się z Orkiestrą. Praktycznie w całej Polsce wolontariusze mogą liczyć na rozgrzewające napoje czy nawet talerz ciepłej zupy. Nie ma wymówki, że zimno. Siema!