To na pewno nie jest propozycja dla osób, które nie tolerują glutenu. Ani dla tych na diecie bezwęglowodanowej (ketogenicznej). Za to niespełnieni piekarze będą zachwyceni, bo wszystko w wynajętym pokoju będzie przypominało im o tym, że podjęli w życiu błędną decyzję, wybierając nudną pracę w korporacji.

Chleb w wielkim mieście

Pokój typu bed&breakfa... przepraszam, "bread&breakfast" znajduje się w legendarnym hotelu Refinery w historycznej dzielnicy Garment District. Tuż obok słynnego wieżowca biurowego Empire State Building. Nie lokalizacja jest tu jednak kluczowa, ale nietypowy wystrój tematyczny pokoju.

Nawet kapcie dopasowano do motywu przewodniegoNawet kapcie dopasowano do motywu przewodniego fot. Hotels.com

Kapcie-bagietki, poduszki-rogaliki, poduszki-gofry, budzik-pizza, zasłony z bajglami, wezgłowie łóżka w kształcie ogromnego tosta czy ściana z prawdziwych donutów to mokry sen każdego, kto jest uzależniony od węglowodanów i glutenu - zgodnie z napisem "carbivore" na dedykowanym szlafroku. W języku angielskim "carbivore" oznacza węglowodanożercę - to gra słowna od "carnivore", czyli mięsożercy).

Żaden z gości wystrojem się jednak nie naje, więc zadbano także o odpowiednie zapasy żywności - w każdym kącie pokoju czeka świeżo wypieczony chleb, a oprócz minibaru (z masłem, dżemami i śmietankowymi serkami) jest także piekarnik, w którym można przygotować chleb własnoręcznie. O tosterze nie będziemy już nawet wspominać, bo to powinien być standard w każdym pokoju o chlebowej tematyce.

W pokoju typu 'bread&breakfast' ciężko być głodnymW pokoju typu 'bread&breakfast' ciężko być głodnym fot. Hotels.com

Nie taki chleb powszedni

To nic, jeśli wspomniane wyposażenie (nie mówimy o dekoracjach!) zostanie w całości skonsumowane przez gościa. W rezerwacji zawarte jest także 100 dol. do wykorzystania na zamówienia specjalne, które przyjmuje personel. 

Rezerwacja to nie bułka z masłem, bo jedna noc w chlebowym raju kosztuje 225 dol. Pozwolić sobie na niego będą mogli więc tylko ci turyści, którzy nie mają problemów ze swoim chlebodawcą. Pokój będzie dostępny już od 17 stycznia, ale trzeba się spieszyć, bo to oferta ograniczona czasowo.