Nawet jeśli nie jesteś pasjonatem fotografii i nie do końca wiesz, co różni dobre zdjęcie od przeciętnego (bo świetne od złego to chyba jednak każdy potrafi odróżnić), to powinieneś rzucić okiem na fotografie ze wspomnianego konkursu. Chociażby dlatego, aby poszukać inspiracji dla nowej tapety na pulpit, ale także aby docenić kunszt ich autorów. Bo ten potrafi być naprawdę ogromny.

Do tegorocznej edycji konkursu – który oceniał zdjęcia wykonane w 2019 roku – zgłosiło się ponad 800 fotografów, którzy przysłali niemal 3,5 tysiąca prac. Te były oceniane w kilkunastu kategoriach – między innymi „Najlepszy fotograf”, „Najlepsze zdjęcie”, „Śnieg i lód”, „Samotne drzewo” oraz „Zachmurzone niebo”.

I tak w kategorii „Najlepszy fotograf” zwyciężył Rosjanin Oleg Erszow, który przysłał na konkurs kilka prac – wszystkie w orientacji wertykalnej. Drugie i trzecie miejsce zajęli Yang Guang oraz Blake Randall.

Zdjęcie Olega Erszowa - zwycięzcy w kategorii 'Najlepszy fotograf' w konkursie Landscape Photographer Of The Year 2019Zdjęcie Olega Erszowa - zwycięzcy w kategorii 'Najlepszy fotograf' w konkursie Landscape Photographer Of The Year 2019 Oleg Erszow / Landscape Photographer Of The Year 2019

„Najlepsza fotografia” to z kolei dzieło Francuzki Magali Chesnel pod tytułem „Harvest of salt road”. Drugie i trzecie miejsce zajęły prace Sandera Grefte (zdjęcie główne) i Petera Adama Hoszanga.

 

Veselin Atanasow triumfował w kategorii „Śnieg i lód”, a Anke Butawitsch w „Samotnym drzewie”.

 

Listę wszystkich nagrodzonych (oraz oczywiście ich prace) można zobaczyć na oficjalnej stronie konkursu.