I chociaż wcielający się w rolę seniora rodu Starków w “Grze o tron” ma w tej kwestii niemałe zasługi (we wspomnianym serialu w spektakularny sposób traci głowę), to nie brakuje aktorów, którzy ginęli na ekranie sporo wcześniej.  

W zestawieniu, które jest dziełem serwisu BuzzBingo, króluje Danny Trejo. Znany ze swojej charakterystycznej urody aktor pożegnał się ze światem na filmowym ekranie już 65 razy – sporo, biorąc pod uwagę fakt, że wystąpił jak dotąd w 135 filmach. Spora część z nich to jednak filmy klasy B (a złośliwi chętnie sięgnęliby po dalsze litery alfabetu), w których śmierć jest stałym elementem fabuły. Na drugim miejscu znalazł się weteran aktorskiego fachu, czyli Christopher Lee (60 zgonów), a na trzecim – Lance Henriksen (51). Tak prezentuje się czołowa dziesiątka: 

Danny Trejo – 65 zgonów 

Christopher Lee – 60 

Lance Henriksen – 51 

Vincent Price – 41 

Dennis Hopper – 41 

Boris Karloff – 41 

John Hurt – 39 

Bela Lugosi – 36 

Tom Sizemore – 36 

Eric Roberts - 35 

Która aktorka ma na koncie najwięcej filmowych zgonów? 

Kobiety umierają na ekranie o wiele rzadziej niż panowie – dotyczy ich niespełna jedna czwarta filmowych zgonów. Najwięcej takich incydentów ma na koncie Shelley Winters. Ta dwukrotna laureatka Oscara zginęła na ekranie 20 razy. Jeśli jej nie kojarzysz, to nie znaczy, że jesteś filmowym ignorantem – okres jej największej zawodowej aktywności (a zarazem świetności) to lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Na drugim miejscu zestawienia (z 17 zgonami) znalazła się Julianne Moore, a na trzecim (z 14) Jennifer Jason Leigh i Charlotte Rampling. 

Kategoria aktorka drugoplanowa:Jennifer Jason Leigh, 'Nienawistna ósemka'Kategoria aktorka drugoplanowa:Jennifer Jason Leigh, 'Nienawistna ósemka' MAT PRASOWE

Shelley Winters – 20 zgonów 

Julianne Moore – 17 

Jennifer Jason Leigh – 14

Charlotte Rampling – 14 

Pam Grier – 13 

Glenn Close – 13 

Meryl Streep – 13 

Vanessa Redgrave – 13 

Sigourney Weaver – 12 

Sean Young - 12