Jeśli zawsze chcieliście zamówić burgera z frytkami w środku, to los właśnie się do was uśmiechnął. No, prawie, bo żeby to zrobić, musicie wybrać się aż do Nowej Zelandii. Ale czego nie robi się z ciekawości (a tym bardziej z głodu)?

Burger z frytkami w środku

Wiadomo, że jako dodatek do ciepłej kanapki najlepiej sprawdzają się frytki - czy to tradycyjne z ziemniaków, czy cieszące się rosnącą popularnością frytki z batatów. Miks sałat oferowany w "szybkich" sieciówkach to zamiennik dla tych, którzy przejmują się kaloriami (kto je liczy, zamawiając obiad w fast foodzie?). Nowozelandzki oddział Burger Kinga postanowił zaproponować klientom coś nowego i w ramach eksperymentu rozszerzył tymczasowo ofertę o nietypową pozycję, w której frytki są czymś więcej niż tylko dodatkiem.

Burger z... frytkamiBurger z... frytkami fot. Burger King

Ale to nie tak, że nikt tego wcześniej nie wymyślił. Wystarczy przytoczyć popularną w północnej Anglii potrawę chip butty, czyli kanapkę składającą się z dwóch kawałków posmarowanego masłem chleba i frytek. Taki specjał można zamówić w tzw. chip shopach oferujących też typowo brytyjskie danie fish and chips. Żeby przełamać smak bułki i ziemniaków (umówmy się, to nie jest połączenie naszych marzeń), frytki polano dressingiem z majonezu i ketchupu - dokładnie to samo zrobił Burger King w swojej nowej kanapce.

Burger dla wybranych

Nie możemy, niestety, powiedzieć, czy kanapka Chip Butty w wydaniu Burger Kinga jest warta polecenia, bo nie mieliśmy okazji jej spróbować. Jeśli ktoś z was wybiera się jednak w najbliższym czasie do Nowej Zelandii, to dajcie nam znać. My wiemy, że za burgera z frytkami w środku trzeba zapłacić 2 dolary nowozelandzkie, czyli w przeliczeniu ok. 5 zł, a to więcej niż za tradycyjnego cheesburgera, w którym są mięso i ser.

Wcześniejsza wersja kanapki oferowana w StanachWcześniejsza wersja kanapki oferowana w Stanach fot. Burger King

To nie pierwszy raz, kiedy Burger King eksperymentuje z frytkami w kanapce. W 2013 r. restauracja dodała je w Stanach Zjednoczonych do klasycznych burgerów z mięsem i sałatą. Recenzje nie były, niestety, pozytywne. Może to po prostu nie najlepszy pomysł?