Chociaż większość użytkowników używa aparatów fotograficznych w smartfonach do wykonywania dość średnich pod względem technicznym i estetycznym zdjęć jedzenia albo własnej twarzy, to te sprzęty posiadają zdecydowanie większe możliwości. Doskonale to widać w wynikach zorganizowanego przez Apple konkursu na najlepsze zdjęcie nocne. 

Aby wziąć w nim udział, należało wykonać fotografię przy użyciu trybu nocnego w którymś z najnowszych iPhone'ów: 11, 11 Pro lub 11 Pro Max. Apple ujawniło, że w rywalizacji wzięły udział tysiące zdjęć z całego świata, a końcowy werdykt zależał od 10-osobowego jury. Ostatecznie wyłoniono 6 zwycięskich prac

Shot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursuShot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursu Yu Zhang

"To zdjęcie najlepiej podsumowuje iPhone'a. Uchwycenie życia tak, jak ono wygląda - niezależnie od tego, jakie jest światło!" - tak zdjęciem Yu Zhanga zachwycał się jeden z jurorów.

Shot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursuShot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursu Rustam Shagimordanov

"Uwielbiam, jak światła w czerwonych domkach dają poczucie ciepła na mrozie. Warstwy na obrazie tworzą głębię i jednocześnie dają mi poczucie zimna i ciepła. To pięknie uchwycony  krajobraz zimowego wieczoru".

Shot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursuShot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursu Andrei Manuilov

Niezwykle dobrze wyważona kompozycja, która rzuca widzowi tyle pytań - „Gdzie to jest? Kto tu mieszka? ”- a może najważniejsze -„ Dlaczego pranie suszy się w nocy?” - nie mógł się nadziwić jeden z jurorów.

Shot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursuShot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursu Ruben Bescos

"Fotografia jest sztuką światła, a fotografia Rubéna magicznie wykorzystuje światło, aby ożywić tę instalację artystyczną w Hiszpanii. Kolor na tym zdjęciu w trybie nocnym to urzekająca pomarańcza, pięknie otaczająca grupę pielgrzymów o ostrej sylwetce."

Shot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursuShot on iPhone Challenge - zwycięzcy konkursu Mitsun Soni

"To zdjęcie jest po prostu niesamowite. Nie mam pojęcia, skąd to głębokie, bogate czerwone światło - z której części drzewa się bierze? To prawie tak, jakby tuż za drzewem, poza kadrem było UFO. Absolutnie piękna kompozycja."

Zobaczcie też wyniki konkursu na najlepsze krajobrazowe zdjęcia 2019 roku