Większość Polaków potraktowała poważnie płynące praktycznie zewsząd komunikaty nakazujące pozostanie w domu. Tylko co tu robić, gdy praca (rzecz jasna zdalna) wykonana, mieszkanie wysprzątane na błysk, a na Netfliksie wybór tak wielki, że aż się odechciewa go dokonywać? Najlepiej coś przeczytać. Tylko co? Oto nasz subiektywny wybór siedmiu ebooków z siedmiu różnych dziedzin, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Górna granica to 25 złotych, ale w zestawieniu znalazły się propozycje sporo tańsze.

BIOGRAFIA: Adam Bielecki i Dominik Szczepański – „Spod zamarzniętych powiek”

Okładka książki 'Spod zamarzniętych powiek'Okładka książki 'Spod zamarzniętych powiek' zdjęcie Michał Mutor, projekt okładki Krzysztof Rychter

W obecnej sytuacji warto uciec myślami gdzieś daleko. Na przykład na szczyty najwyższych gór na świecie. Historia Adama Bieleckiego nadaje się do tego idealnie - himalaista opowiada w niej swoje początki i opisuje, jak wyglądało zdobywanie najwyższych i najtrudniejszych szczytów, także zimą. Nie stroni przy tym od trudnych tematów, takich jak tragiczna w skutkach zimowa wyprawa na Broad Peak w 2013 roku.

Cena: 23,79 - Świat Książki

HORROR: Jozef Karika – „Szczelina”

Jozef Karika - SzczelinaJozef Karika - Szczelina Wyd. Stara Szkoła

Tworzenie filmowych horrorów jest proste - jak nie masz pomysłu co zrobić, to wciśnij scenę, jak potwór nagle wyskakuje zza kadru. W przypadku tych książkowych jest zupełnie inaczej – trzymanie czytelnika w ciągłym, narastającym napięciu to nie jest łatwa sprawa. Jozefowi Karice udało się to jednak znakomicie – historia zaczyna się od znalezienia tajemniczych taśm w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, a dalej jest tylko ciekawiej. Tak jak pan Hitchcock powiedział.

Cena: 12,15 zł - Woblink

KRYMINAŁ: Robert Małecki – „Zadra”

Robert Małecki - ZadraRobert Małecki - Zadra Wyd. Czwarta Strona

Małecki niedawno przeszedł na pisarskie zawodowstwo. Pierwszą pozycją, którą wydał jako pełnoprawny pisarz jest „Zadra” - trzecia część cyklu z komisarzem Bernardem Grossem w roli głównej. Teraz dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie, podobnie jak poprzednie odsłony trylogii, czyli „Skaza” i „Wada”.

Cena: 17,55 zł - Ebookpoint

LITERATURA FAKTU: Łukasz Lamża – „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze”

Okładka książki 'Światy równoległe'Okładka książki 'Światy równoległe' Wydawnictwo Czarne

„Antyszczepionkowcy, homeopatia, irydologia, radiestezja, powiększanie piersi w hipnozie, zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – Łukasz Lamża, autor świetnie napisanych książek popularnonaukowych, tym razem prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych.” – czytamy w opisie. W czasach coraz dziwniejszych teorii i coraz powszechniejszych fake newsów – pozycja bardzo potrzebna.

Cena: 19,53 zł - Świat Książki

PORADNIK: Joshua Becker – „Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiem”

Joshua Becker - Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiemJoshua Becker - Dom minimalisty. Pokonaj bałagan i ciesz się uporządkowanym życiem Wyd. Septem

Podobno prawdziwi faceci nie potrzebują żadnych poradników, ale ten akurat może okazać się pomocny. Joshua Becker, który jest w pewnym sensie męskim odpowiednikiem Marie Condo radzi, jak ogarnąć swoje mieszkanie, aby było mniejszym źródłem stresu. Dobra rzecz, zważywszy na fakt, że spora część z nas spędzi w mieszkaniach jeszcze sporo czasu.

Cena: 19,95 zł - Ebookpoint

SPORT: Michael Cox – „Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata”

Michael Cox - Premier League. Historia taktyki w najlepszej lidze świataMichael Cox - Premier League. Historia taktyki w najlepszej lidze świata Wyd. SQN

Dzieło Michaela Coxa, w Anglii znane jako „The Mixer”, to najlepsze opracowanie na temat Premier League, jakie jak dotąd powstało. Autor opisuje, w jaki sposób liga angielska, która jeszcze kilkanaście lat temu była kojarzona z piłkarskimi „drwalami” stała się areną zmagań większości uznanych zawodników na świecie. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów wyspiarskiej piłki, ale futbolu jako takiego.

Cena: 23,99 zł - sqnstore.pl

SEKS: Andrzej Gryżewski i Przemysław Pilarski – „Sztuka obsługi penisa”

'Sztuka obsługi penisa', Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski, Wydawnictwo Agora'Sztuka obsługi penisa', Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski, Wydawnictwo Agora 

Stałych czytelników naszego magazynu nie trzeba przekonywać o fachowości tych dwóch panów. W „Sztuce obsługi penisa” Gryżewski i Pilarski nie skupiają się jedynie na samym penisie, a biorą na tapet wiele zagadnień związanych z męską seksualnością. Lektura zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet – przedstawiciele obu płci mogą się dzięki niej dowiedzieć, że facet nie jest w „tych” sprawach tak prosty, jak się powszechnie sądzi.

Cena: 16,80 zł - publio.pl