Chociaż nie wszyscy mężczyźni posiadają w swoim domu lub mieszkaniu tradycyjnie rozumiany gabinet (to znaczy pomieszczenie do pracy, ale także relaksu po niej, w którym można zapalić cygaro), to każdy z nich zapewne rozumie, jak ważna jest własna przestrzeń. Jeśli ktoś myśli o odpowiednim uzupełnieniu swojej męskiej przestrzeni, powinien przyjrzeć się aukcji online "Dla niego". Zobaczcie, co można nabyć za jej pośrednictwem. 

AUKCJA ONLINE "DLA NIEGO" - KLIKNIJ TUTAJ

FOTEL

THOMAS DELLERT-DELLACROIX | FOTEL 'WAR AND PEACE', 1992THOMAS DELLERT-DELLACROIX | FOTEL 'WAR AND PEACE', 1992 DESA Unicum

Prezentowany na aukcji, oryginalny fotel “War and Peace” powstał z drewna i gazety. Wykonany jest przez szwedzkiego artystę Thomasa Dellert-Dellacroix, zwanego również, przez Andy’ego Warhola Tommym Dollarem. W swojej sztuce artysta sięga po techniki malarskie, kolaż, rzeźbę, fotografię, instalacje, muzykę czy poezję. Wystawiał na ponad 100 międzynarodowych wystawach. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych, m.in.: w Heinz Collection czy szwedzkiej kolekcji królewskiej. 

KOMIKS 

JAKUB EROL | 'WEJŚCIE SMOKA', 1981JAKUB EROL | 'WEJŚCIE SMOKA', 1981 DESA Unicum

Kultowe przygody Supermana czy Kapitana Klossa. Oryginalne plansze komiksowe to gratka dla wszystkich fanów komiksu. Na aukcji wylicytować można również plakaty m.in. do filmu “Wejście smoka” autorstwa Jakuba Erola czy “Rocky II” autorstwa Edwarda Lutczyna. 

SZTUKA 

EDWARD DWURNIK | CWKS LEGIA, IKOGRAFIAEDWARD DWURNIK | CWKS LEGIA, IKOGRAFIA DESA Unicum

Sztuka nadaje charakter każdemu wnętrzu i wyraża osobowość jego właściciela. Szachy kultowego artysty op-artu Victora Vasarely’ego, wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego wykonany przez Stanisława Bracha czy niebanalne obrazy Edwarda Dwurnika wyróżnią przestrzeń każdego męskiego gabinetu. 

AKCESORIA SPORTOWE 

RĘKAWICA BOKSERSKA Z AUTOGRAFEM ANDRZEJA GOŁOTYRĘKAWICA BOKSERSKA Z AUTOGRAFEM ANDRZEJA GOŁOTY DESA Unicum

W gabinecie znaleźć się mogą również przedmioty będące odzwierciedleniem sportowych pasji jego właściciela. Dla wielbicieli sztuk walki na aukcji znalazła się rękawica bokserska Andrzeja Gołoty sygnowana przez pięściarza czy rękawica MMA z autografem Joanny Jędrzejczyk. Prezentowana jest także prasa do kart w kształcie podkowy nawiązująca do jeździeckich pasji. 

AKCESORIA DO PALENIA ORAZ ALKOHOLU 

POPIELNICZKA Z POJEMNIKIEM NA PAPIEROSY, OKOŁO POŁ. XX W.POPIELNICZKA Z POJEMNIKIEM NA PAPIEROSY, OKOŁO POŁ. XX W. DESA Unicum

W męskim gabinecie nie mogło zabraknąć akcesoriów do palenia oraz alkoholu. W ofercie znalazły się więc m.in. butelka z fabryki wódek Kasprowicz z 1888 roku, kubełek do chłodzenia wina czy popielniczka z pojemnikiem na papierosy pochodząca z połowy XX wieku. 

Czy w obecnej sytuacji warto kupować dzieła sztuki? 

Za nami dwie aukcje, które przeprowadziliśmy 17 i 19 marca. Na pierwszej licytowane były prace członków Gruppy, na drugiej dzieła sztuki dawnej. Na obydwu akcjach mieliśmy naprawdę wysokie zainteresowanie ze strony kupujących i również wygenerowaliśmy wysokie obroty. Patrząc wstecz na to co działo się w czasach kryzysu finansowego w Polsce i na świecie, rynek sztuki zawsze radził sobie bardzo dobrze. To właśnie w czasach krachów inwestorzy jeszcze chętniej działali na rynku inwestycji alternatywnych 

– mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.  

W DESA Unicum aukcje odbywają się bez udziału publiczności. Można licytować na nich telefonicznie, za pomocą zleceń stałych, a także za pośrednictwem internetu i aplikacji mobilnej