Na pandemii koronawirusa traci wiele branż, ale chyba żadna nie oberwała tak mocno, jak restauracyjna (chociaż przedstawiciele sektora turystycznego zapewne nie zgodziliby się z takim stwierdzeniem). Wszyscy liczą straty, ale dla niektórych jest to okazja, aby rozpocząć nową, niestandardową inicjatywę.

Pochodzący ze Szkocji browar Brewdog to jeden z pionierów piwa rzemieślniczego. Firma ta nie tylko robiła piwo (i mamy nadzieję, że nadal będzie je robić), ale również prowadziła sieć barów. Te w obecnej sytuacji nie mogą być oczywiście otwarte, dlatego Brewdog uznał, że odpowiednim krokiem będzie otwarcie knajp w formie wirtualnej.

Brewdog podążył w ten sposób szlakiem wytyczonym przez wiele innych instytucji, którzy z powodu niemal globalnej kwarantanny zostały niejako zmuszone do przystosowania się do funkcjonowania w internecie. Jak taki wirtualny pub ma wyglądać? Wiemy, że Brewdog Online Bar zostanie otwarty 27 marca, a organizatorzy mają w planach nie tylko połączenie swoich gości w formie wideokonferencji. W programie rozrywek znajdą się degustacje, warsztaty dla piwowarów domowych, quizy oraz muzyka muzyka na żywo.

Wkrótce udostępnimy dalsze szczegóły i pełny harmonogram wydarzeń na naszych kontach na Twitterze i Instagramie. Przygotuj się, aby dowiedzieć się, gdzie będzie hostowany BrewDog Online, jak możesz wziąć udział i czego jeszcze możesz się spodziewać. Przygotuj się na piwo, zaloguj się i spotykaj się ze społecznością BrewDog.

– czytamy na blogu Brewdoga.