LEGO od jakiegoś czasu miło zaskakuje informacjami na temat nowych zestawów klocków, z których można zbudować znane z rzeczywistości i popkultury pojazdy. Jakiś czas temu do sprzedaży trafił chociażby Sokół Millennium i Bugatti Chiron (który doczekał się również nieoficjalnej, ale imponującej wersji w skali 1:1). Teraz zaś duńska firma postanowiła uszczęśliwić fanów serii „Szybcy i wściekli”.

Dodge Charger Dominica Toretto z 'Szybkich i wściekłych' z LEGODodge Charger Dominica Toretto z 'Szybkich i wściekłych' z LEGO materiały prasowe

Wierna replika ulubionego samochodu Doma jest wyposażona w te same detale, które posiada auto filmowe. Tak jak w pełnowymiarowej wersji, maska LEGO Technic Dodge’a Chargera Toretto otwiera się, odsłaniając legendarny silnik V8. Fani poczują się jakby byli w garażu, w którym bohater grany przez Vina Diesla dopieszcza swój najnowszy projekt. Będzie można zainstalować ruchome tłoki, zawieszenie z podwójnymi wahaczami, kierownicę, która pozwoli pochwalić się możliwościami samochodu i umieścić butle nitro w bagażniku.

Dynamiczna akcja serii Szybkich i Wściekłych zawładnęła sercami i umysłami maniaków motoryzacji na całym świecie. Chcemy inspirować ludzi w każdym wieku do eksplorowania pokładów swojej kreatywności poprzez budowanie tego, co jest związane z ich pasją. Wiemy też, że fani zestawów LEGO® Technic™ i hitowej serii filmów uwielbiają fajne samochody i zabawę z odrobiną adrenaliny. Pracowaliśmy z zespołem Universal połączeni wspólną pasją. Udało nam się przenieść filmowego Dodge’a Charger’a Doma w najdrobniejszych szczegółach prosto do prawdziwego świata i inspirować tym fanów Szybkich i Wściekłych oraz miłośników LEGO® Technic™ na całym świecie.

 – powiedział Samuel Tacchi, projektant modelu.

Dodge Charger Dominica Toreto z 'Szybkich i wściekłych' z LEGODodge Charger Dominica Toreto z 'Szybkich i wściekłych' z LEGO materiały prasowe

Dodge Charger Dominica Toretto odtworzony jest w skali 1:13. Zaprojektowany został dla konstruktorów w wieku powyżej 10 lat. Zestaw jest dostępny w przedsprzedaży od 30 marca na stronie LEGO.com, a na całym świecie w sprzedaży będzie od 27 kwietnia 2020.