A - Atari Portfolio. Z zazdrością patrzyło się na ledwie 10-letniego Johna Connora, który w "Terminatorze 2" właśnie małym, przenośnym komputerkiem Atari (z pamięcią 128 KB RAM) podłączył się do bankomatu, by wyjąć parę dolarów. To był 1991 r., gdy królowały Commodore, Amigi, a PC-ty były biurowymi maszynami. O laptopach nikt nie słyszał.

B - Błędy. Była ich cała masa. Np. po co Sarah Connor, gdy dzwoni z automatu na policję, wrzuca do niego drobne, skoro wykręca darmowy numer alarmowy? Albo jak to się stało, że w drugiej części Arnold ma kurtkę podziurawioną kulami, by za chwilę paradować w katanie w stanie idealnym? Ale czy to naprawdę istotne?

C - Czeski dubbing. Prawda czy legenda? Ale przypomnieć trzeba fragment dialogu z czeskiej wersji Terminatora: "Ne ubiwajte me pane Terminatore!" Podobnie było też w wersji rosyjskiej, gdy Sarah Connor zapytała Kyle'a Reese'a o polującego na nią Terminatora: "- Znaczit, szto eto maszina? - Niet, eto kiborg."

D - Dźwig. Gdy wielotonowy pojazd ucieka przed wozem strażackim w centrum miasta, musi być niezła demolka. I jest: w trzeciej części Terminatora dostaliśmy jeden z najbardziej spektakularnych pościgów w historii kina. Pędzące dźwigi są też w najnowszej odsłonie, ale na pustyni, więc budynki są całe.

E - Earl Boen. Czyli psycholog dr Peter Silberman, jedyny aktor obok Arnolda Schwarzeneggera, który grał w pierwszych trzech częściach Terminatora.

G - Guns N' Roses. I ich piosenka "You could be mine" z "T2". Teledysk ze wstawkami z filmu - powalający.

H - Hasta la vista, baby. Chyba jeden z najsłynniejszych cytatów w całej serii. Terminatora nauczył go John Connor i z bardzo grubsza oznacza to "I to by było na tyle, stary". Słynnych cytatów jest zresztą więcej, choćby "I'll be back".

J - John Connor. Cóż by świat zrobił bez niego? Po wojnie nuklearnej stoi na czele ruchu oporu, wie, jak walczyć z maszynami itp.

K - Kyle Reese. Ojciec Johna Connora, grany przez Michaela Biehna. Bojownik ruchu oporu, zesłany na ziemię w pierwszej części. W "Terminatorze 4" Kyle jest nastolatkiem, młodszym od własnego syna (John dopiero ma go wysłać w przeszłość).

L - Los Angeles. Tu rozgrywa się akcja trzech pierwszych części Terminatora. W "dwójce" widzimy scenę ataku nuklearnego na LA, w "czwórce" wydarzenia częściowo dzieją się w zniszczonym mieście.

M - Mototerminator. Poznajemy go dopiero w najnowszej części filmu. Jest skrzyżowaniem motocyklu i terminatora i częścią wielkiej maszyny do zabijania, która, gdy już wie, że nie dogoni ofiary, wypuszcza właśnie mototerminatory.

N - Naprawa. Terminator to cwana bestia, która potrafi sama się naprawić. W "jedynce" wycina sobie oko, w "dwójce" rozcina skórę na ręce i grzebie w przewodach, w "trójce" wygrzebuje z brzucha baterię. W "czwórce" wyjmuje z głowy czip. Ufff!

O - Okulary. Oczywiście ciemne. Nieodzowny atrybut T-101. Choć w "trójce" przez kilka sekund były różowe w kształcie gwiazdek - Arnoldowi się nie spodobały i je rozdeptał.

P - Psy. Najlepszym przyjacielem człowieka... w walce z Terminatorami. Bo to psiaki potrafią wyczuć maszynę i dlatego warowały przy wejściach do wszelkich schronów.

S - SkyNet. Przez niego wszystko się zaczęło. Wojskowy system obronny, który potrafi sam, bez udziału człowieka prowadzić wojnę (w tym odpalać pociski nuklearne). Niestety, SkyNet zyskał samoświadomość i przestał słuchać ludzi. Wyłączyć go też nie dało rady, bo program, tak jak wirus komputerowy, rozprzestrzenił się po całym świecie.

S - Sarah Connor. S trzeba powtórzyć, bo Sarah Connor musi być. Matka Johna Connora, cel Terminatora w pierwszej części, obrończyni syna w drugiej. W "trójce" też pomaga, bo okazuje się, że w trumnie nie ma jej ciała, jest za to mnóstwo broni.

T - Terminator. I jego różne wersje. Arnold z pierwszej części był T-101. W innych występował już jako T-800 i T-850. W "dwójce" walczy z T-1000, który może przybierać różne formy, przelewać się przez kraty itp. (i baaardzo charakterystycznie biegać: prosta sylwetka, wyciągnięte dłonie, krótkie i szybkie ruchy rąk). W "trójce" śmiercionośny cyborg-kobieta to T-X.

W - Wortighton Sam. Australijski aktor, który w "czwórce" zastąpił Arnolda w roli Terminatora. Jest skrzyżowaniem człowieka i maszyny, ma nawet bijące serce. Australijczyk dobrze wypadł w tej roli, bo nawet przez chwilę nie chce się go porównywać ze Schwarzeneggerem.

Z - Zakończenie. Czy będzie? Producenci już mówią o piątej części. Czasowo ma być umiejscowiona między T1 a T2. Na ekranie pojawić ma się Sarah Connor (już nie Linda Hamilton). Robert Patrick, czyli T-1000 z "dwójki" ma zagrać profesora konstruującego maszyny. Ma być też Christian Bale, który ponoć podpisał kontrakt na trzy Terminatory. "Piątka" ma być gotowa w 2011 r.