Dobre i przystępne gry związane z tematyką bilardu czy snookera można policzyć na palcach jednej ręki. Ciężko również o pozycje, w które można od razu "wskoczyć" - bez żmudnego tutoriala i ustawień.

Pool Sharks oferuje to wszystko, a "natychmiastowość" nie oznacza, że nie można tu rozróżnić prawdziwych wymiataczy od dopiero rozpoczynających swoją przygodę z grą zawodników.

Zacznijmy jednak do początku - aby pobrać w pełni darmową aplikację, wystarczy wejść tu i kliknąć we właściwy odnośnik.

Jak grać, dowiemy się z przystępnego FAQ. Bez obaw jednak o jakieś skomplikowane zasady - do gry wystarczy myszka plus przyciski Ctrl oraz Shift. Cała reszta to już kwestia wprawy.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu gry musimy jeszcze utworzyć darmowe konto i voila! Nie ma tutaj trybu dla jednego gracza - aplikacja to świetnie przygotowana gra online.

Pierwsze kroki - po wybraniu interesującej nas formy zabawy: snooker lub bilard - powinniśmy skierować do sali treningowej, gdzie spotkamy innych graczy chcących się czegoś nauczyć.

Chat umożliwia wymianę doświadczeń, zaś flaga przy każdym z zawodników pozwala zorientować się w narodowości sparring partnerów. Dzięki temu wiemy, w jakim języku będziemy mogli się porozumieć, a Polaków tu nie brakuje. W zabawie pomaga też fakt, iż aplikacja również jest w naszym ojczystym języku.

Gdy już dojdziemy do jakiej takiej wprawy, pora na główne "mięsko" gry, czyli potyczki rankingowe.

Przejrzysty system klasyfikujący pozwala zorientować się, czy będziemy grać z mistrzem, czy może z zupełnie "zielonym" zawodnikiem. Odnosząc kolejne zwycięstwa podnosimy swój ranking i wygrywamy coraz więcej wirtualnej waluty, czyli punktów.

Zazwyczaj mecze toczą się o 20 pkt., jeśli jednak gramy o np. 100, od razu rośnie ranga i prestiż spotkania. Jeśli przegramy, możemy spróbować zaoferować naszemu rywalowi mecz o podwójną stawkę - dotyczy to każdej wcześniej ustalonej gry.

W trakcie meczu możemy też robić zakłady o każde z kolejnych uderzeń. Wybieramy tylko łuzę, bilę i gotowe. To dodaje zabawie dodatkowego smaczku.

Pool Sharks jest idealną gra na weekend - a nawet kilkadziesiąt. Możemy w każdej chwili włączyć grę, rozegrać szybki mecz i znów zająć swoimi sprawami. Albo poświęcić się rozgrywce przez kilka długich godzin.

Największy plus to oczywiście darmowa forma dystrybucji oraz dobrej klasy oprawa graficzna / dźwiękowa.

Ci, którzy szukają jeszcze większych emocji i mają już ponad 18 lat, na pewno zainteresują się grą o prawdziwe pieniądze - tam już nie ma żartów, zaś zwycięstwa nie będą łatwe.

Reasumując - Pool Sharks to idealny tytuł nie tylko na weekend.