To Wy zdecydowaliście, że został Stylowym Mężczyzną Stycznia - dokładnie za tę stylizację:

Łukasz Jakóbiak.Łukasz Jakóbiak. WBF WBF

Pokonał w tej rywalizacji Macieja Stuhra i Radzimira Dębskiego. Przeczytajcie zapowiadany wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem, twórcą internetowego talk-show "20m2 Łukasza".

Angelika Swoboda, Logo24.pl: - Ładny sweter, gdzie go kupiłeś?

Łukasz Jakóbiak: - W Zarze, na wyprzedaży, za 99 złotych. Lubię swetry, więc kupiłem dwa takie same. Ten granatowy, który mam na sobie i oliwkowy.

- A t-shirt? Też z Zary?

- Nie, sam go wymyśliłem. Wybrałem z sieci najbardziej hejterskie komentarze o mnie, zaprojektowałem napis i zamówiłem t-shirt z tekstem: "Jakóbiak ma nos jak klamka. Co za ryj! Wygląda jak z kreskówki!... ale i tak robię "20m2 Łukasza:D".

- Mocne! Czy nos to Twój kompleks? Jakoś go "pomniejszasz"?

- Tak, nie pozuję do zdjęć z profilu, tylko zawsze przodem (śmiech).

- Masz kompleksy? Jak je maskujesz?

- Kiedy wydawało mi się, że jestem za chudy, to po prostu zacząłem ćwiczyć. Ważę kilka kilo więcej. Ćwiczę pod okiem trenera 3-4 razy w tygodniu.

- To pewnie jesteś też na diecie?

- Staram się jeść co 2-3 godziny. Zawsze jem śniadanie, najczęściej jakiś serek czy inny nabiał. Za nic w świecie nie zjadłbym kebaba czy czegokolwiek z budki na ulicy. Nie palę, kawę piję tylko do towarzystwa, z alkoholi tylko whisky Jameson.

- Jak o siebie dbasz? Robisz maseczki? ;-)

- Co 3-4 tygodnie podcinam włosy, co pewien czas robię też zabiegi na twarz w Rclinic.

- Co masz w szafie?

- Ciuchy z sieciówek. Lubię je mieszać z rzeczami od Rodrigo De La Garza.

Łukasz Jakóbiak.Łukasz Jakóbiak. Kapif Kapif

- Daje Ci zniżki?

- Tak... (śmiech). Jestem jego stałym klientem, znamy się. Zresztą z jego kolekcji pochodziła błękitna marynarka ze stylizacji, która wygrała w plebiscycie czytelników Logo24. W jego malinowej marynarce odbierałem też nagrodę Fashon Magazine dla Najlepiej Ubranego Mężczyzny w Popkulturze. Na wiosnę kupiłem już sobie u niego piękny czarny klasyczny płaszcz z niesamowitym kołnierzem. Nie mogę się doczekać, aż go założę.

Łukasz Jakóbiak.Łukasz Jakóbiak. Kapif. Kapif

- Gdybyś miał zabrać jedną rzecz na bezludną wyspę, to zabrałbyś właśnie ten płaszcz?

- Nie, zabrałbym niebieski sweter z H&M. Zrobiłem w nim wywiad z Marią Czubaszek, a potem założyłem go na turniej polo. I od razu posypały się komentarze, że mam tylko jeden sweter.

- Twoja największa wpadka modowa? - Latem lubię chodzić w dresowych spodniach, które miksuję z marynarkami i muszkami. Kiedyś na jakąś imprezę założyłem właśnie takie szare dresowe spodnie i szary cardigan. Wyglądałem fatalnie, jak klepsydra.

- Nosisz muchy?! - Tak i bardzo je lubię. Kupuję je w Bowstyle. Lubię też poszetki, w najróżniejszych kolorach. W sklepie dla plastyków znalazłem filcowe kartki, kupuję je po złotówce za sztukę.

- Kto jest według Ciebie stylowym facetem?

- Stylowy facet to dla mnie taki, który ma klasę. Zawsze wie, jak się zachować i sprawia, że inni też czują się dobrze w jego towarzystwie. A ze znanych panów stylowy jest dla mnie Marek Kondrat i Robert Kozyra.

Łukasz Jakóbiak.Łukasz Jakóbiak. kapif kapif

- A właśnie - cieszysz się z tytułu? - Jasne, ogromnie. Choć oczywiście w moim zawodzie równie ważne co wygląd jest to, co się mówi, nieprawdaż?

Wybieramy Stylowego Mężczyznę!Wybieramy Stylowego Mężczyznę! aut. Mateusz Jankowski aut. Mateusz Jankowski

Pamiętajcie, już niedługo będziemy wybierać Stylowego Mężczyznę Lutego! Najpierw wybierzemy trzech panów, których poddamy ocenie ekspertów (stylistów, projektantów, pasjonatów mody). Co ważne, Wy też możecie zgłaszać swoich kandydatów, pisząc na: stylowymezczyzna@logo24.pl .

Nie zapomnijcie wysłać linka do zdjęć z waszym kandydatem!