Zawsze nienagannie ubrany i niesamowicie skoncentrowany na swojej pracy. Bywa nawet, że kiedy nagrywa na imprezach materiały do swojego programu w TVN, nie rozpoznaje znajomych. Złośliwi żartują, że wolałby nagle rozpłynąć się w powietrzu niż źle wypaść. Perfekcjonista, który od dziecka chciał być inny. Jak przyznał w wywiadzie dla "Party", już kiedy był mały, chciał być "jakiś". Zarówno pod względem zachowania, jak ubioru. - Przyznaję się: zawsze lubiłem zwracać na siebie uwagę - mówi.

Rzeczywiście, skutecznie mu się to udaje. Jego dopracowane w każdym szczególe stylizacja zwróciły najpierw naszą uwagę, a potem Waszą. I tak Olivier Janiak został Stylowym Mężczyzną Maja Logo24. Jak on sam określa swój styl? - Jednym słowem: mój. Inny, zależny od okazji, sytuacji, nastroju. Zawsze jednak ma mi sprawiać przyjemność i zawsze jest mój - przyznaje w rozmowie z "Galą". Janiak rzadko udziela wywiadów. Nie jest wylewny. Nie trzeba jednak być wyjątkowo spostrzegawczym, by uznać, że moda go kręci. Dziennikarka "Gali" zaryzykowała nawet stwierdzenie , że on zawsze wygląda tak, jakby wyszedł prosto od stylisty. - W powiedzeniu: jak cię widzą, tak cię piszą, jest dużo prawdy. Znam siłę wizerunku i bawię się ubiorem. Dostosowuję go do nastroju i sytuacji - stwierdza rzeczowo Janiak.

Jednak i nawet jemu przytrafiła się modowa wpadka. - Kiedyś poszedłem do polskiej ambasady w Paryżu ubrany w wyciągniętą koszulę i beret. Wyglądałem awangardowo, ale nieodpowiednio do sytuacji - wspomina . Na szczęście wyciągnął wnioski z tej sytuacji i jak dotąd, taka wpadka mu się już nie przydarzyła. - Nie chcę się tak więcej czuć - zapewnia w "Gali".

Olivier Janiak wymaga dużo od siebie i innych. Styl polskich celebrytów i polityków ocenia niezwykle krytycznie. Jego zdaniem, większość znanych mężczyzn ubiera się średnio. - Najwyższej światowej półki eksperymentatorem jest Robert Kupisz, stylista fryzur. Megatwórcza osoba. Świetnie ubrany jest Arkadiusz Likus, właściciel sklepów ze znakomitymi markami. Genialny jest Grzegorz Kasperski, projektant. Gdyby ubierał nie kobiety, a facetów i to tak jak siebie, podbiłby świat. Z postaci telewizyjnych Maciek Kurzajewski, pomijając może jego oprawki - ocenia w wywiadzie dla "Gali".

Z polityków, jego uwagę zwrócił minister Radosław Sikorski. - Bardzo dobre kołnierze koszul, garnitury nie są płachtami zarzuconymi na ciało. Mężczyzna, którego się zauważa, nie tylko przez to, co mówi, ale też jak wygląda.

Olivier JaniakOlivier Janiak WBF WBF

A czyj styl zwrócił Waszą uwagę? Piszcie na adres:

stylowymezczyzna@logo24.pl

Nie zapomnijcie wysłać linka do zdjęć z waszym kandydatem!

Angelika Swoboda